UGREEN HiTune T3: anulimi i zhurmës për më pak se 50 €

Ne testuam kufjet HiTune T3 "True Wireless" të UGREEN, të cilat ofrojnë autonomi e shkëlqyer dhe anulim i zhurmës për më pak se 50 € me një dizajn shumë elegant.

Tregu i kufjeve me valë ka ndryshuar rrënjësisht që nga shfaqja e AirPods dhe po bëhet më e lehtë të gjesh kufje me çmime të shkëlqyera me veçori që më parë ishin të rezervuara për segmente shumë më të shtrenjta. Kufjet e reja HiTune T3 të UGREEN janë një shembull i kësaj, dhe megjithëse nuk mund të harrojmë kurrë faktin se ato kushtojnë më pak se 50 €, ofrojnë veçori që do të bindin ata që kërkojnë të shpenzojnë pak dhe merrni mjaft.

karakteristika të

 • Zhdukja aktive e zhurmës deri në 25dB
 • Funksionimi i një kufje të vetme
 • Bluetooth 5.2
 • Autonomi deri në 7 orë, 24 orë me kuti karikimi
 • Ngarkimi USB-C (jo karikim me valë)
 • IPX5
 • 4 jastëkë silikoni të madhësive të ndryshme

Dizajn

Këto HiTune T3 kanë një dizajn shumë elegant, me një përfundim të zi me shkëlqim që është një magnet i vërtetë për gjurmët e gishtërinjve, por duket vërtet bukur. Kutia e karikimit është mjaft e vogël, e përkryer për t'u vendosur në çdo xhep, dhe kufjet kanë dizajnin tipik të tipit "AirPod" me shkop. Kufjet janë të tipit “In-ear”, me priza silikoni (disa përmasash në kuti) që përshtaten në mënyrë perfekte në veshin tuaj dhe janë gjithashtu mjaft komode. Ata bëjnë një vulë të mirë që ndihmon për të anuluar në mënyrë pasive zhurmën e jashtme.

Duke lënë mënjanë dizajnin që më pëlqen mjaft, më duhet të pranoj se ndjesia e kutisë së karikimit nuk është më e mira kur e mban në dorë. Është i lehtë, "shumë i lehtë" për t'u ndjerë i dobët. Nuk them se është, por përshtypja kur hapet dhe mbyllet kapaku është se mund të kenë shtuar pak më shumë plastikë për ta bërë më të fortë. Thënë kjo, e vërteta është se pas shumë testimit nuk ka asnjë arsye për të patur dyshime për qëndrueshmërinë e tij, por kjo ndjenjë është aty. Ka tre LED në pjesën e përparme që tregojnë ngarkesën e mbetur të kutisë, dhe gjithashtu kur futni kufjet ju thonë se janë duke u ngarkuar.

kontrollet

Karakteristikat e kufjeve kontrolle me prekje, pa buton fizik. Mund të nisni ose të ndaloni riprodhimin, të kapërceni ose të ktheni përsëri këngët, të pranoni ose refuzoni telefonatat dhe të thërrisni asistentin virtual, si dhe të aktivizoni dhe çaktivizoni anulimin e zhurmës. Nuk ka kontrolle të mundshme për volumin, të cilin mund ta kontrolloni gjithmonë përmes Siri, Apple Watch ose direkt në iPhone. Kontrollet janë mjaft të përgjegjshme, gjë që është e mirë në shumicën e rasteve, por ndonjëherë ju mund ta prekni aksidentalisht duke prekur flokët ose veshin. Sa herë që prekni, merrni një tingull që ju tregon kështu.

Çiftimi me iPhone (ose çdo pajisje tjetër me Bluetooth) bëhet duke përdorur butonin në kutinë e karikimit, ngjashëm me AirPods. Ata nuk kanë memorie, kështu që nëse dëshironi ta çiftoni me një pajisje tjetër, do t'ju duhet ta bëni manualisht sa herë që ndryshoni. Është një procedurë e shpejtë dhe nuk jep asnjë problem.

tingull

UGREEN ka bërë një Bast i qartë për këto kufje për tinguj seriozë, dhe shfaqet që në momentin e parë që i përdorni për të dëgjuar muzikë. Nëse ju pëlqejnë këto lloj kufjesh, do t'ju pëlqejnë shumë, por nëse jeni një adhurues i muzikës më të pasur në mes dhe të lartë, ato mund të mos jenë më të përshtatshmet. Ato janë perfekte për podkaste, telefonata ose për të parë filma dhe seriale në iPhone, iPad ose Mac tuaj. Për muzikën do të varet nga lloji i muzikës që dëgjoni më shumë ose nga kërkesat tuaja për zërin. Shumica e përdoruesve do të shijojnë tingullin e fuqishëm dhe me volum të lartë të këtyre kufjeve, por do të ketë disa që do të vërejnë të metat e tyre.

Ne nuk kemi mundësi të barazojmë zërin, nuk ka asnjë aplikacion që e lejon këtë, ndaj tingulli që ofrojnë kufjet është ai që keni që në momentin që i nxirrni nga kutia. Ky do të jetë një avantazh për ata që duan të shmangin komplikimet, por ju mungon të jeni në gjendje të prekni pak barazimin dhe të zvogëloni disi basin në favor të pjesës tjetër të tingujve. Siç thashë edhe më parë, volumi është mjaft i lartë, nuk ka ankesa në këtë drejtim, megjithëse në volumin maksimal do të vini re një shtrembërim, diçka që është anekdotike sepse në atë vëllim nuk do t'i përdorni kurrë, ose të paktën nuk duhet për dëgjimin tuaj. shëndetin.

Në thirrje, tingulli është i mirë, dhe mikrofonët sillen mirë, megjithëse nëse ka shumë zhurmë ambienti, bashkëbiseduesi juaj do ta vërejë atë. Në kushte normale do të mund t'i përgjigjeni një telefonate pa problemin më të vogël dhe ju do ta mbani bisedën në mënyrë të përsosur me një cilësi të pranueshme tingulli.

Anulimi i zhurmës

Gjetja e kufjeve me këtë çmim me anulim aktiv të zhurmës është befasuese. Por mos prisni anulim në të njëjtin nivel me kufjet e nivelit më të lartë. Midis jastëkut silikoni dhe anulimit aktiv ju izoloheni mirë nga jashtë, por prapë do të dëgjoni atë që është rreth jush. Redukton në masë të madhe zhurmën nga palestra ose rruga, kështu që mund të dëgjoni muzikë ose podkaste pa pasur nevojë të rrisni volumin, por gjithsesi do të dëgjoni zhurmë. Të mos harrojmë çmimin e tyre, ata bëjnë mjaft mirë për atë që kushtojnë. Natyrisht, nuk ka asnjë mënyrë transparence ose modalitet ambienti.

autonomi

Prodhuesi premton deri në shtatë orë jetëgjatësi të baterisë me një karikim të vetëm, pak më pak nëse përdorni anulimin e zhurmës. Unë nuk kam mundur ta kontrolloj për kaq kohë, por për shkak të përdorimit që u kam dhënë, nëse nuk arrijnë shtatë orë do të qëndrojnë mjaft afër. Nuk ka karikim të shpejtë dhe kutia kërkon rreth dy orë për t'u rimbushur plotësisht, ku kufjet kanë nevojë për pak më shumë se një orë për t'u rimbushur, të cilat janë shifra mjaft të pranueshme.

Rimbushja e kasës është bërë nëpërmjet kabllit USB-C e cila përfshihet në kuti dhe nuk ka asnjë opsion karikimi me valë. Me përdorim normal do t'ju duhet t'i rikarikoni pak a shumë një herë në javë, kështu që nuk është as një problem i madh.

Mendimi i redaktorit

UGREEN HiTune T3 janë kufje shumë të lira me karakteristika të mira duke marrë parasysh çmimin e tyre. Anulimi aktiv i zhurmës, autonomia prej 7 orësh (24 me kasë) dhe një tingull shumë i fuqishëm në kufjet e këtij çmimi, nuk do ta gjeni në shumë prodhues. Është e vërtetë që kanë disa mangësi, si karikimi me valë, ose që zëri ka një bas shumë të spikatur për shijen time, si dhe mungesën e një aplikacioni për të rregulluar barazimin, por flasim për kufje që kushtojnë. më pak se 50 €, kështu që ato "mëkate" të vogla janë të lehta për t'u falur. Mund t'i gjeni në Amazon për 49,99 € (lidhje)

HiTune T3
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
49,99
 • 80%

 • HiTune T3
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • tingull
  Redaktori: 60%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajn elegant
 • Autonomi prej 7 orësh (24 orë me kasë)
 • Anulimi aktiv i zhurmës

Contras

 • Base shumë të spikatura
 • Pa karikim wireless
 • Asnjë barazim

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.