Kabllot Nomad USB-C, gjatë gjithë jetës

Megjithëse Apple ka përdorur USB-C për katër vjet, kjo lloj lidhje nuk u bë e njohur me pajisjet Apple derisa vitin e kaluar iPad Pro hodhi lidhësin e rrufesë për këtë USB-C të ri, dhe veçanërisht këtë vit, në të cilin iPhone 11 Pro i ri ka një karikues dhe kabllo karikimi që përdorin këtë lloj lidhjeje.

Një lidhje shumë më e zhdërvjellët sesa USB-ja Konvencionale, e cila lejon shpejtësi më të larta të transferimit të të dhënave dhe që lejon një karikim shumë më të shpejtë se ai që sigurohet nga kabllot me USB klasike, janë disa nga përfitimet e tij. Ne ju tregojmë kabllot e reja Nomad USB-C që përveç se janë USB-C dhe të çertifikuara për karikim të shpejtë (çertifikimi Apple MFi) ato janë praktikisht të përjetshme falë Kevlar-it që ata përdorin për brendësinë dhe veshjen e tyre, si dhe lidhësit e tij të përforcuar.

USB-C në Rrufe

Isshtë ekuivalenti i kabllos që përfshihet në kutinë e iPhone 11 Pro dhe Pro Max të ri, me një lidhës USB-C në njërin skaj dhe Lightning në tjetrin. Certifikimi MFi dhe Dorëzimi i energjisë garanton se ato janë në përputhje me karikimin e shpejtë, duke arritur 50% bateri në vetëm gjysmë ore Për sa kohë që përdorni një karikues të pajtueshëm, siç është ai i përfshirë tashmë në telefonat e lartpërmendur. Këto kabllo USB-C janë në përputhje me të gjithë iPhone që kanë karikim të shpejtë, nga iPhone 8 e më tej.

 

Por përveç këtyre pronave, të cilat tashmë përfshijnë kabllot zyrtarë të Apple, duhet të shtojmë diçka që atyre zyrtare u mungon: qëndrueshmëria. Nomad mburret se ka kablli i vetëm që përdor një bishtalec të dyfishtë Kevlar nga jashtë, përveç një bërthame Kevlar që i jep kësaj kabllo rezistencë maksimale. Aq shumë është besimi i kompanisë në kabllon e saj sa ofron garanci deri në 5 vjet.

Përveç Kevlar, lidhësit janë brenda pjesëve metalike, të përforcuar, dhe qafa e tyre, një nga pikat më të dobëta të këtyre kabllove, janë gjithashtu të përforcuara për të parandaluar thyerjen e tyre me përdorimin normal. Kablli ka një gjatësi prej 1,5 metrash (Apple zyrtar vetëm 1 metër) me të cilin kemi pak më shumë diferencë për të vendosur iPhone-in tonë kur po karikohet dhe ka një lak silikoni me të cilin mund ta mbajmë të mbledhur në mënyrë të përsosur për ta mbajtur atë pa u ngatërruar me kabllot e tjera.

USB-C në USB-C

Nëse ajo që duam është një kabllo që të mund të përdoret me MacBook Air, Pro ose me iPad Pro, nuk ka asnjë problem sepse edhe ne e kemi në dispozicion, me të njëjtat karakteristika të rezistencës si ajo që kemi përmendur tashmë. Dy lidhësit USB-C e bëjnë atë të përputhshëm me secilin prej këtyre produkteve, plus mbështet një fuqi ngarkese deri në 100W, domethënë mund ta përdorim me çdo model MacBook Pro dhe cilindo nga ngarkuesit e tij pa pasur frikë nga asgjë.

Kablli ka 3 metra gjatësi, gjë që e bën shumë më komode të karikosh laptopin ose iPad Propasi kabllot e përfshira në kutitë e tyre janë mjaft të shkurtra dhe ndonjëherë paraqesin problem për të përdorur këto pajisje gjatë rimbushjes së tyre. Lak silikoni është thelbësore këtu për të ruajtur kabllon. Në video mund të shihni ndryshimet në konstruksionin e këtij kablli me atë të përfshirë në iPad, thjesht abismal.

Mendimi i redaktorit

Pavarësisht se jam jashtëzakonisht i kujdesshëm me kabllot e mia, tani që anëtarët e tjerë të familjes i përdorin ato në shtëpi kam kuptuar se rezistenca është e rëndësishme dhe kabllot zyrtare nuk shkëlqejnë pikërisht për shkak të kësaj. Nomad na ofron dy kabllo të përforcuar me Kevlar dhe pjesë metalike që janë jashtëzakonisht rezistente, dhe me ato që ju nuk i humbni asnjë pikë funksionesh që ofrojnë oficerët. Çmimi i tij, megjithëse mund të duket i lartë, në planin afatgjatë kompenson sepse ato janë kabllo "për jetën", siç dëshmohet nga fakti që prodhuesi ju ofron një garanci 5-vjeçare. Vetëm për momentin janë në dispozicion në faqen zyrtare të internetit të Nomad (lidhje) për 34,95 $ (USB-C në USB-C) dhe 39,95 dollarë (USB-C në rrufe) por shpresojmë që së shpejti të gjenden në Amazon dhe dyqanet e tjera në internet.

Nomad USB-C
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
$ 34,95 a $ 39,95
 • 80%

 • Nomad USB-C
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Ultra-rezistente
 • Certifikimi MFi
 • Ngarkesë e shpejtë
 • Materiale të klasit të parë

Contras

 • Çmim i lartë (megjithëse paguhet në planin afatgjatë)

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.