Vëmendje, nëse keni një iPhone 7 mund t'ju duhet të riparoni mikrofonin

Apple duket se nuk i heq qafe problemet, dhe është e pamundur të krijosh produkte perfekte ... Një nga problemet më të mëdha që ata kanë pasur kanë qenë bateritë e pajisjeve të vjetra, një komponent që degradon shumë me kalimin e kohës dhe me të cilin Apple është dashur të merret. Ngadalësoni pajisjet dhe lejoni shkyçjet e papritura të baterisë, një problem i madh për të cilin Apple duhej të përgjigjej dhe për të cilin tashmë na lejon të vendosim se si duhet të veprojnë pajisjet tona.

Por nëse nuk kishin mjaftueshëm me bateritë, tani është një nga pajisjet e tyre të fundit, iPhone 7, i cili përfshihet në probleme të reja, dhe e vërteta është se nuk është një problem më pak serioz sesa problemet me bateritë. .. Tani ata janë Mikrofonët e iPhone 7 ato që duket se janë në telashe, dhe djemtë në Apple e kanë njohur atë. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e këtij problemi të ri që prek iPhone 7 ...

Gjëja qesharake është se ky problem i ri që ndikon në mikrofonët e iPhone 7 (si iPhone 7 ashtu edhe iPhone 7 Plus) Shkaktohet nga azhurnimi i iOS 11.3. Pas azhurnimit në iOS 11.3 mundësia e përdorimit të mikrofonit është çaktivizuar gjatë thirrjeve dhe simboli në aplikacionin e thirrjes duket gri, duke mos na lejuar ta përdorim atë gjatë telefonatës që po bëjmë. Diçka mjaft serioze pasi që nëse iPhone është një telefon, pse e duam nëse nuk mund të përdorim mikrofonin gjatë një telefonate ...

Ne e dimë këtë sepse a Dokumenti i Apple për Rishites Premium, tregtar të autorizuar, në të cilin Authorizedshtë i autorizuar të riparojë të gjithë iPhone 7 që vijnë tek shitësi me këtë problem. Një çmim specifik për riparimin nuk është specifikuar, por ne supozojmë se duke qenë një problem i njohur nga djemtë në Apple, ju nuk duhet të keni ndonjë problem në atë që riparimi është falas. Dhe ju, a keni vërejtur ndonjë operacion të çuditshëm në funksionimin e mikrofonit të iPhone 7 tuaj?


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   oscar m dijo

  Në kompaninë ku punoj, kam një koleg që e ka pasur këtë problem për më shumë se 1 vit. Gjithmonë duhet të përdorni telefonin e altoparlantit, ose një pajisje Bluetooth. Ne kurrë nuk kemi menduar se mund të ketë lidhje me diçka, por iOS u rifillua disa herë në përpjekje për ta rregulluar atë. Në fund iu desh të merrte një celular tjetër,, me sa të shtrenjta janë ata.

 2.   Joshua dijo

  Si mund të dallohet nëse defekti është i pranishëm, unë kam një iPhone 7, nuk është më nën garanci, deri më tani nuk kam zbuluar ndonjë defekt në të

 3.   Guillermo dijo

  Nuk kuptoj. Nëse është një problem që ndodh në iOS 11.3, domethënë, me atë softuer, pse të mos e rregulloni atë me një copë toke në programin e ri? Nuk është e qartë.

 4.   Bajroni14x dijo

  Isshtë një problem që vazhdon ende në iOS 11.4.1, për ta verifikuar atë, gjithçka që duhet të bësh është të bësh një telefonatë dhe të kontrollosh që gjithçka funksionon si duhet, në vendin ku unë punoj marrim shumë celularë me këtë dështim çdo ditë, e cila është bërë në këtë rast është një rindërtim, duket se problemi lidhet me kufjen e marrësit pasi që kur mikrofoni i poshtëm dështon, dështon edhe ai për të dëgjuar thirrjet.