Zbulohen veçori të reja për të ardhmen iPad Air 5, iPad Mini 6 dhe iPad 9

Mini iPad

Ciklet e prezantimit që Apple ka pasur gjatë gjithë historisë së saj janë prekur vitet e fundit. Deri pak kohë më parë, shtatori ishte muaji i iPhone ndërsa tetori ishte muaji i iPad. Pavarësisht nga muaji i prezantimit, ajo që është e qartë është se Apple është duke punuar në azhurnimin e të gjithë gamës së iPads ndër të cilat janë iPad Air 5, iPad Mini 6 dhe iPad brezi i 9 -të. Në fakt, një shitës kinez ka ekspozuar disa nga tiparet që secila prej këtyre pajisjeve mund të përfshijë përfundimisht.

Ky mund të jetë iPad Air i ri 5, iPad Mini 6 dhe iPad 9

Informacioni vjen nga një medium i mirënjohur japonez, MacOtakara, e cila ka marrë një rrjedhje të madhe nga një furnizues kinez i njohur në botën e teknologjisë. Falë rrjedhjes ne mund të konfirmojmë, së bashku me thashethemet e tjera të mëparshme, se Apple është duke punuar në azhurnimin e iPad Air, iPad Mini dhe iPad te brezat e tyre të ardhshëm përkatës.

Jep iPad mini
Artikulli i lidhur:
Brezi i ardhshëm iPad Mini do të shfaqë një ekran mini-LED

Sipas informacionit të dhënë, iPad Air 5 Do të ketë një dizajn të ngjashëm me gjeneratën e tretë 11-inç iPad Pro. Kjo do të thotë, ne mund të hyjmë tashmë në 11 inç përveç kësaj prezantoni sistemin e dyfishtë të kamerave: kënd të gjerë dhe kënd ultra të gjerë. Lidhur me çipin që do të përfshijë, do të jetë Çipi A15 Bionic, vëllai i A15 që do të mbajë iPhone 13. Çipi do të jetë i pajtueshëm me 5G mmWave. Së fundi, iPad Air 5 mund të përfshijë katër folës.

Thashethemet vazhdojnë me të IPad i gjeneratës së 9 -të, modeli më themelor i tabletave që Apple komercializon. Nuk ka risi të mëdha të përfshira në këtë pajisje për disa vjet. Apple ndoshta dëshiron mbani modelin deri në vitin 2022 ose më shumë, dhe se qëllimi është të sigurojmë një iPad të lirë dhe të fuqishëm.

mini iPad

Së fundi, Gjenerata e 6 -të iPad Mini Do të ketë një ekran 8,4 inç, me një çip A14 Bionic, që është ajo që mbart iPad Air aktual. Në nivelin e projektimit, e njëjta gjë ndodh si iPad origjinal, nuk do të ketë ndryshime deri pas vitit 2022.

Ekziston gjithashtu mundësia që ndonjë nga iPad -et e diskutuar deri më tani të përfshijë një a Skaneri LiDAR. Sidoqoftë, ata e kundërshtojnë këtë mundësi, duke pretenduar se Apple e fut atë vetëm në ato produkte që janë pjesë e gamës 'Pro', si në iPhone ashtu edhe në iPad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.