Beta e dytë për zhvilluesit iOS dhe iPadOS 14.3

La Zhvilluesi i dytë iOS 14.3 dhe iPadOS 14.3 Beta Ajo u lansua disa orë më parë dhe në të mund të gjejmë ndryshime të përqendruara drejtpërdrejt në sigurinë dhe stabilitetin e sistemit. Në këtë rast, Apple lëshoi ​​gjithashtu versionin e parë beta për zhvilluesit e macOS 11.1 dhe, ashtu si në këto versione për iOS, ata përqendrohen drejtpërdrejt në zgjidhjen e problemeve dhe defekteve të zbuluara në versionet aktuale.

Disa ditë pasi u lansua versioni zyrtar i macOS Big Sur, mbërriti ky version i parë beta dhe versionet përfundimtare të të dy iOS, macOS, iPadOS, watchOS dhe tvOS pritet të jenë gati para festave të Krishtlindjeve. Këto javë mund të kemi lëvizje të shpejta sa i përket publikimeve zyrtare të versioneve përfundimtare, por kjo do të shihet.

Versionet e reja të lëshuara të iOS 14.3 dhe iPadOS 14.3 nuk shtojnë ndryshime të rëndësishme ose vizuale krahasuar me versionin e mëparshëm, kjo është një beta e dytë dhe për këtë arsye nëse nuk ka gabime serioze, gabimet dhe gabimet e zbuluara vazhdojnë të korrigjohen pak me shume.

Versioni iOS 14.3 i shtuar si përmirësimet kryesore të reja në aplikacionin Health, mbështetjen për ProRaw dhe pajtueshmërinë me kontrollet e PlayStation të ri 5. Këtë herë versionet beta të tvOS dhe watchOS për zhvilluesit do të duhet të presin. Mos harroni se është më mirë të qëndroni larg këtyre versioneve beta nëse nuk jeni një zhvillues, pasi mund të keni probleme pajtueshmërie me disa aplikacione ose mjete që përdorni në ditën tuaj, megjithëse është e vërtetë që këto versione të fundit beta janë mjaft të qëndrueshëm në çdo mënyrë.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.