Versioni më i fundit beta i iOS 15 heq automatikisht ndezjet e lenteve në fotografi

Telefonat inteligjentë po na ndryshojnë jetën, ata tashmë kanë ndryshuar më tepër ... Dhe a i përdorim ato për pothuajse çdo gjë në ditët tona: në punë, për të komunikuar, për të argëtuar veten ... Dhe kamerat? E mbani akoma kamerën tuaj? Edhe fotografët profesionistë pranojnë se në më shumë se një rast kanë përdorur një iPhone ... Natyrisht që nuk janë kamera perfekte, por ata bëjnë punën e tyre kur del krijimtaria jonë. Një nga problemet më të shpeshta janë ndezjet e dritës në lente, diçka që mund të prishë fotot tona (ose jo). Tani versioni më i fundit beta i iOS 15 i rregullon këto ndezje në një farë mënyre. Pas kërcimit ne ju japim më shumë detaje rreth këtij ndryshimi.

Dhe duket se bëhet automatikisht. Dritat e lenteve, ose ndezja e lenteve, janë tipike për lentet e smartphone për shkak të karakteristikave të tij. Një blic që mund të na interesojë në një moment, por që është padyshim një devijim që mund të dëmtojë foton tonë. Epo, tani disa përdorues janë brenda Reddit po raporton se përpunimi që iOS 15 i bën fotografisë po përpiqet të maskojë këto ndezje, Dhe ndonjëherë edhe i eliminon, në varësi të rëndësisë së blicit. Dhe duket se kjo veçori e re iOS 15 funksionon nga iPhone XR. Si e dini se ka ndezje dhe se iOS 15 e heq atë? sepse në Live Photo është i pranishëm, por jo në përpunim.

Përmirësime të vogla që bëhen përmes softuerit, dhe e vërteta është se iOS është një nga sistemet më të mira për përpunimin e fotografive, thjesht duhet të provoni pajisje të tjera nga konkurrenca. JJ Abrams (Lost, Star Trek) dashnori i madh i ndezjeve të lenteve është jashtë pazarit në të gjitha prodhimet e tij. Dhe ty, Çfarë mendoni për përpunimin e fotografive të iPhone?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.