Vevo do të heqë aplikacionin e saj nga App Store dhe shërbimi në internet do të ndalet së funksionuari

Vevo, shërbimi i popullarizuar i videove muzikore, planifikon të ndalojë ofrimin e shërbimit video përmes faqes së saj të internetit përveç hiqni aplikacionet përkatëse nga App Store, Google Play dhe Windows Store, siç raportohet nga botimi Variety.

Kompania ka njoftuar planet e saj për të faza e të gjitha shërbimeve që ofron nëpër platforma të ndryshme. Sipas këtij publikimi, platforma e videove muzikore dëshiron të përqendrohet në shitjen e reklamave përmes videove të saj të disponueshme në YouTube në mënyrë që të fitojë para nga shërbimi që ofron, përveç investimeve në përmbajtje origjinale.

Vevo dëshiron ta drejtojë të gjithë biznesin e saj në fitimin e parave nga videot e saj në YouTube, rastësisht tani që shërbimi i ri i transmetimit të muzikës së Google do të shohë dritën e diellit. Duhet të mbahet mend se një nga kompanitë që qëndron pas Vevo është Google, kështu që mund të themi se gjithçka është në shtëpi.

Duke ecur përpara, Vevo do të mbetet i përqendruar në tërheqjen e audiencës më të madhe dhe në kërkimin e mundësive të rritjes. Katalogu ynë i videove muzikore premium dhe përmbajtjes origjinale do të vazhdojë të arrijë një audiencë në rritje në YouTube dhe ne po shqyrtojmë mënyra për të punuar me platforma shtesë për të zgjeruar më tej aksesin në përmbajtjen e Vevo.

Vevo do të investojë në përmbajtje origjinale, duke përfshirë programet tona kryesore dscvr dhe LIFT për artistët në zhvillim, si dhe formate të reja që ne planifikojmë të lançojmë së shpejti. Programimi unik dhe promovimi i përmbajtjes unike i Vevo ndihmon artistët në çdo fazë të karrierës së tyre të shfrytëzojnë fuqinë e videove muzikore për të arritur audienca të reja globale.

Aplikacioni Vevo për iOS, ka një vlerësim mesatar prej 4.8 yjeve nga 5 të mundshëm Përmes më shumë se 11.000 vlerësimeve dhe tani për tani, është ende në dispozicion në App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.