IPhone 7 mund të regjistrojë video 4K me dy herë FPS të 6s

Kamera e dyfishtë iPhone 7 Plus Nëse Vietnamisht do të thotë kjo ka botuar Ky informacion është i saktë, tani mund të kuptojmë arsyen pse Apple do të dyfishojë kapacitetet ruajtëse të iPhone 6s: iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, të cilin ne kujtojmë se, përveç befasisë, do të paraqitet nesër në orën 19:00 në gadishullin e Spanjës (10:00 në Paqësor) do të jetë në gjendje të regjistrojë me Rezolucion 4K, por me dy herë kornizat në minutë (FPS) sesa iPhone 6s.

IPhone 6s mund të regjistrojë me rezolucion 4K dhe 30fps, por media vietnameze siguron që iPhone 7 / Plus të jetë në gjendje të regjistrojë me të njëjtën rezolucion dhe 60fps. Nëse keni regjistruar video në 4K, do të keni verifikuar që pesha e videove me një rezolucion të tillë është një zemërim i vërtetë, një video 1 minutëshe mund të peshojë më shumë se 3 GB. Dhe kjo është në 30fps, kështu që nëse matematika nuk më dështon, a Video 4K në 60 fps Mund të peshojë dy herë më shumë, kështu që hapësira e ruajtjes së iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus, të cilën ne kujtojmë se do të jetë me opsione prej 128 GB - e cila zëvendëson 64 GB - dhe 256 GB, nuk është e largët.

IPhone 7 gjithashtu do të bëjë një hap në cilësi në videokamera

iphone-6s-4k

Lajmi i mirë është se media vietnameze nuk thotë që regjistrimi me këtë cilësi do të jetë ekskluziv për iPhone 7 Plus. Ndryshe nga Ajo që thuhet është se kjo cilësi mund të merret me iPhone 7 4.7 inç, pra një nga dy: ose iPhone 7 Plus regjistron me të njëjtën cilësi ose ata ende kanë një ACE në mëngë për fjalën kryesore të nesërme, gjë që nuk duhet të jetë për t'u habitur kur mendoni se kamera e iPhone 7 Plus është 12 + 12Mpx.

Në këtë pikë do të doja të komentoja që duhet të keni kujdes me regjistrimin me cilësi të tillë. Nuk mund të them se kam një kompjuter shumë të keq dhe iMac im i vitit 2009 me 8 GB RAM vuan kur përpiqem të redaktoj videon e regjistruar në 4K në 30fps, kështu që unë kam vendosur të lë konfigurimin për të regjistruar vetëm në 1080p në 60fps. Mbani këtë në mendje kur shkoni të regjistroni video me iPhone 7, nëse konfirmohet ky kapacitet i ri.

Informacioni do të konfirmonte gjithashtu ekzistencën e një prej ngjyrave të reja të smartphone-it tjetër të mollës, gati e zezë -në ​​mat- që do të zëvendësonte gri hapësirën aktuale. Thashethemet gjithashtu sigurojnë se do të ketë një tjetër të zezë, por kjo me një ngjyrë të ndritshme. Për të qenë më të saktë, ngjyrat e reja janë referuar si "Piano Black" dhe "Glossy Black".

Gjëra të tjera që mediumi Vietnamez do të konfirmonte do të ishin i papërshkueshëm nga uji, një IPX7 që do të lejonte vendosjen e iPhone 30 minuta në një thellësi prej një metri, dhe a versioni i ri i butonit home që të gjitha thashethemet sigurojnë se do të jetë e prekshme dhe jo mekanike, domethënë se nuk do të fundoset si të gjithë butonat e pajisjeve iOS që kemi parë deri më sot. Nesër do të dimë nëse media vietnameze është e saktë në informacionin e saj apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Maiki dijo

  Kjo do të nënkuptojë se lëvizja e ngadaltë do të rritet gjithashtu në fps, domethënë nëse më parë do të ishte në gjendje të regjistronte 1080 me 120 fps, tani a do të ishte në gjendje të regjistronte 1080 me 240fps?

  1.    Paul Aparicio dijo

   Përshëndetje Maiki. Isshtë një mundësi, por tani për tani nuk mund ta dimë.

   Një përshëndetje.