Video e fjalës kryesore të fundit është tani në dispozicion në YouTube

kryesor-21-Mars

Dy ditë pas mbajtjes së fjalës së fundit, Apple sapo mbylli telefonin në video të ngjarjes në të cilën Apple prezantoi iPhone SE të ri, iPad Pro 9,7 inç dhe rripa të rinj najloni për Apple Wach. Pak me shume. Në të njëjtën fjalim kryesor Apple gjithashtu na tregoi procesin që ndjek për të provuar të riciklojmë shumicën e përbërësve të pajisjeve. Nëse për çfarëdo arsye e keni humbur atë ose nëse doni ta shihni përsëri, tani mund ta bëni drejtpërdrejt nga kanali YouTube i Apple.

Siç mund ta shohim në fillim të fjalës kryesore, vitin e kaluar Apple shiti rreth 30 milion pajisje 4 inç, një arsye më se e mjaftueshme që ata e kanë marrë parasysh kur konsideruan mundësinë e lëshimit të një iPhone 4 inç të azhurnuar me harduerin më të fundit. Pas një prezantimi të shkurtër Tim Cook i dha vendin prezantimit të iPhone SE, duke kontrolluar që ai është estetikisht i njëjtë me modelet e mëparshme 4 inç.

Produkti tjetër që kompania prezantoi ishte iPad Pro 9,7 inç, një iPad më i vogël se modeli 12,9 inç. me pajisje disi më pak të fuqishme se vëllai i saj i madh, pasi që modeli i ri përfshin vetëm 2 GB memorie RAM përveç një procesori A9X të kufizuar në fuqi.

Apple e mbylli fjalën kryesore duke njoftuar se kjo faqe kryesore do të ishte e fundit që do të mbahet në Apple Campus, pasi që për pjesën tjetër të vitit mbajtja e fjalimeve kryesore në pritje mbahet jashtë këtij vendi në mënyrë që të akomodojë më shumë media si dhe mysafirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.