Video që tregon bazën e karikimit AirPower në punë

Apple prezantoi AirPower Charging Dock në Shtator 2017, një stacion karikimi i krijuar për të karikuar iPhone, Apple Watch dhe madje edhe AirPods. duke i vendosur ato në çdo pozicion në bazëMe Një bazë ngarkimi që për shkak të kompleksitetit të përdorimit të mbështjelljeve të shumëfishta dhe pamundësisë për të mbajtur nën kontroll temperaturën bazë, e detyroi kompaninë të njoftojë se po braktiste projektin 2 vjet pas shpalljes së tij. Data e pritshme e nisjes së saj ishte caktuar për 2018.

Një vit më parë, disa imazhe të një gjoja AirPower u shfaqën në rrjetet sociale që tregoi modelin e brendshëm të mbështjellësve të karikimit dhe qarkun e brendshëm të pajisjes. Sidoqoftë, nuk ka asgjë si një video. Kjo është ajo ku koleksionisti i produkteve të Apple Giulio Zompetti kënaq kuriozitetin e përdoruesve për këtë pajisje.

Zompeti tregon një video të një prototipi me sa duket funksional të bazës së karikimit AirPower. Kur vendosni iPhone në bazën e karikimit, një animacion shfaqet në ekranin e pajisjes si ajo që Apple tregoi në videot promovuese të kësaj baze karikimi, por që nuk e kishim parë kurrë në jetën reale pasi nuk arriti në treg siç kemi komentuar.

Mark Gurman, njoftoi shumë kohë më parë se Apple nuk e ka përjashtuar përfundimisht këtë projekt dhe se vazhdon të punojë në gjetjen e zgjidhjeve për të shmangur ngrohjen e tepërt të bazës, arsyeja kryesore pse kompania me bazë në Cupertino vendosi ta mbajë atë në një sirtar.

Zompetti ka ndarë më parë imazhe një iPad me 3 porte 30 kunjash, një prototip iPhone 12 Pro, një iPod touch të gjeneratës së 3-të me një kamerë të pasme, një prototip Apple Watch Series 3 me dy porte shtesë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.