Thirrjet me video të WhatsApp do të mbërrijnë këtë javë

Thirrjet video në WhatsApp Ka kaluar shumë kohë që kur WhatsApp përfshiu mundësinë e kryerjes së thirrjeve zanore, por gjithashtu kemi pritur për një kohë të gjatë që të përfshihen thirrjet video (dhe një aplikacion vendas për Apple Watch). Nga sa duket, së shpejti do të jemi në gjendje të bëjmë thirrje video me aplikacionin më të përdorur të mesazheve në planet, që nga viti Telefonatat me video janë aktivizuar tashmë si parazgjedhje në betat më të fundit të WhatsApp.

WhatsApp tashmë e ka dërguar version 2.16.13 për Apple dhe pritet të jetë në dispozicion në App Store në mes të kësaj jave. Ata që kanë provuar (me Wi-Fi) disa prej betave më të fundit sigurojnë që cilësia e imazhit është e mirë, diçka që më befason duke marrë parasysh që thirrjet zanore dëgjohen shumë herë me një vonesë të caktuar ose vonesë. Sigurisht, do të jetë e vlefshme të kesh një plan të mirë të dhënash ose të jesh i lidhur me Wi-Fi sepse një telefonatë prej rreth 50 sekondash do të konsumojë më shumë se 6mb, kështu që mund të mendojmë se konsumi do të jetë, pak a shumë, 7mb në minutë.

Thirrjet video të WhatsApp aktivizohen si parazgjedhje në beta-në e fundit

Thirrjet video në WhatsApp

 

Ndërfaqja e thirrjes video WhatsApp do të na lejojë të marrim telefonatën, të mbyllim telefonin, të vendosim një kujtesë ose të dërgojmë një mesazh. Kujtojmë që ekziston një SDK që integron aplikacione të palëve të treta në aplikacionin iOS Phone, kështu që ndërfaqja është shumë e ngjashme me atë të Apple. Ne anen tjeter, Ne mund të fillojmë një thirrje video WhatsApp nga aplikacioni Telefon që e kemi instaluar si parazgjedhje në iOS 10.

Kur do të jetë në dispozicion versioni tjetër? Epo, nuk dihet e vërtetë, por mund të fillojmë të shënojmë te merkuren siç është dita kur ne mund të fillojmë të bëjmë thirrje video duke përdorur WhatsApp dhe 25 Dhjetor dhe 1 Janar si dy ditë në të cilat aplikacioni i mesazheve më i përdorur në botë nuk do të funksionojë si duhet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.