Videoja e parë e disa EarPods me lidhje rrufe në veprim

EarPods-rrufe

Zhdukja e foleve për të lidhur kufjet nga modeli i ardhshëm i iPhone duket një fakt që pak prej nesh dyshojnë në dritën e të gjitha rrjedhjeve që kemi parë muajt e fundit. Në iPhone Actualidad ju kemi treguar video dhe imazhe të ndryshme të si mund të jetë lidhja EarPods me Rrufe që Apple jep së bashku me modelin e ri të iPhone i cili do të paraqitet në shtator, megjithëse thashethemet e tjera pretendojnë se Apple do të vazhdojë të ofrojë EarPods me një lidhje fole së bashku me një përshtatës për ta lidhur atë me Lightning, diçka shumë e vështirë dhe kjo do ta linte kompaninë me bazë në Cupertino në një vend të keq .

Nga videot dhe imazhet që kemi parë deri më tani, tërheq vëmendjen projektin e shëmtuar të lidhjes vetëtimë, e cila sugjeron që mund të jetë një asamble dhe jo modeli përfundimtar që Apple do t'u dorëzojë përdoruesve. Për t'u përpjekur të heqim qafe dyshimet, një video e re është publikuar në YouTube në të cilën mund të përdorim të njëjtat kufje që kemi parë në raste të mëparshme.

Pamja e këtyre kufjeve me një lidhje Rrufeja është saktësisht e njëjtë me modelin aktual, por në vend që të tregojë një fole pjesërisht përfundimtare, ajo na tregon një lidhje Rrufeja. Kur e lidhim atë me një iPhone mund të shohim se si përmes lidhjes Rrufeja riprodhimi mund të ndërpritet përveç ngritjes dhe uljes së volumit. Sidoqoftë, funksionimi i mikrofonit të vendosur në çelësin e kontrollit EarPods nuk është testuar për të parë se si funksionon.

Siç është bërë e zakonshme në këto lloje video që përpiqen të pretendojnë zhdukjen e foleve 3,5 mm, ky shembull i ri nuk na tregon ndonjë provë që sugjeron që Pajisja është një produkt origjinal i prodhuar nga kompania me bazë në Cupertino. Gjëja e parë që bie në sy është se dizajni është saktësisht i njëjtë me modelin aktual pasi Apple mund të përfitojë prej tij për të shtuar një funksion të ri në komandë ose për të rinovuar estetikisht modelin e të njëjtit. Përveç kësaj, përfundimi i lidhjes mbetet i njëjtë me videot e mëparshme që kemi parë deri më tani, duke treguar një fund shumë të ndryshëm nga ai i përdorur aktualisht nga Apple në këtë lloj kabllosh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Norbert addams dijo

  Njeri, ai lidhës është thuajse i gozhduar (vetëm pak më i gjatë) se ai në kabllot e karikimit / sinkronizimit, kjo më jep që do të jetë kështu. Përveç kësaj, pasi pashë kutinë / baterinë që lëshuan disa muaj më parë, më duket (aq sa patentat e mophie do të mbyllin rrugë të caktuara të dizajnit) që nuk duhet të habiteni shumë.

  Oh, dhe me kufjet standarde tashmë mund të ndalosh, të fillosh, të kapërcesh këngët dhe të kthehesh nga butoni i vetë kufjes, edhe në modelet e para të iPhone, kështu që kalimi në rrufe nuk do të thotë as përmirësim në këtë aspekt.

  Eliminimi i foleve 3,5 si çmim për të pasur një iPhone të papërshkueshëm nga uji më duket mirë. Por kam frikë se do të jetë diçka që nuk është pritur shumë mirë, përveç nëse ka ndonjë përmirësim spektakolar (tingull?) Me ndryshimin.

  Një përshëndetje

  1.    Louis V dijo

   Bandwidth që mund të japë porta Lightning është ekuivalente me atë të një lidhjeje të thjeshtë analoge. Mos dyshoni se nëse përfundojnë t'i nxjerrin ato kufje, cilësia e audios do të jetë shumë më e lartë se çdo kufje analoge.

 2.   Miguel dijo

  Çfarë them unë, dhe nëse doni të përdorni iphone, apo edhe ta vendosni atë konektor në ipad, dhe dëshironi ta përdorni atë të lidhur me midi në tastierë ose pajisje të tjera për të përdorur aplikacione muzikore siç bëni?
  Deri më tani kam përdorur iphon në disa raste duke vendosur një tastierë me lidhjen e kamerës në portën e ngritjes dhe duke nxjerrë audion përmes 3.5 mm. Por nëse është i ngarkuar, opsioni i vetëm do të jetë lidhja e një ndërfaqe usb?