Videoja e re me pamje nga droni tregon progresin aktual të Apple Campus 2

kampus-mollë

Në fund të vitit 2013, Apple filloi ndërtimin e selisë së saj të re dhe planifikon të lëvizë atje deri në fund të vitit 2016. The Kampusi 2 Isshtë ndërtuar në një sipërfaqe prej rreth 853.000 m² dhe do të strehojë 12.000 njerëz në një qendër kërkimi dhe zhvillimi (R&D), një qendër korporate korresponduese dhe parkimi, ndër të tjera. Kompania Cupertino po ofron një video mujore në të cilën mund të shohim statusin e projektit.

Alreadyshtë botuar tashmë pamje me dron video të muajit mars dhe në të shohim se sa i përparuar është tashmë kompleksi, si dhe një pamje më të afërt të gjithçkaje që po prodhojnë. Të jem i sinqertë, duke marrë parasysh që jemi rreth 10 muaj maksimalisht nga momenti kur Apple dëshiron të zhvendoset në Campus 2, më duket se ata do të duhet të përshpejtohen pak, edhe pse ne gjithashtu mund të mendojmë se, si zakonisht, Tim Cook dhe ekipi i tij do të fillojnë të përdorin selinë e re ndërsa ai ende nuk ka marrë prekjet e fundit.

Përditësimi i statusit të kampusit 2 Mars

Ndërtimi i ri, i vendosur në tokën në pronësi të mëparshme nga Hawlett-Packard dhe që i pagoi kompanisë Cupertino rreth 160 milion dollarë, do të rrethohet nga panele prej xhami të lakuar. Kur gjithçka të ketë mbaruar, vlerësohet se çmimi total i projektit do të ketë bërë që Apple të ketë shpenzuar afërsisht 500 milionëGjë që mund të duket si një çmim i lartë, por unë mendoj se për Apple është "peccata minuta".

Në videon që droni ka regjistruar këtë Mars ne mund të shohim pjesë të ndërtesës, të tilla si palestra ose auditori me kapacitet për 1.000 njerëz ku mund të shohim një prezantim të një pajisjeje të ardhshme. Ka ende shumë punë për të bërë, por ata po bëjnë përparim të mirë. Nëse gjithçka shkon siç e pret Apple, me siguri në Dhjetor do të shohim videon e gjendjes përfundimtare të Campus 2.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   krislellist dijo

  pershendetje e gjeta kete video ne youtube rreth nje gabimi ne siri qe lejonte te zhbllokonte iPhone me fjalekalim.
  Unë kam një iPhone 6 dhe funksionoi.
  ata mund të raportojnë këtë defekt në kod dhe nëse ka ndonjë mënyrë për ta rregulluar atë.
  regards
  https://www.youtube.com/watch?v=9gCf9FvKCFI

 2.   Pablo Aparicio dijo

  Pershendetje crislellistian. Në të njëjtën video ata thonë se nuk funksionon më. Sapo e provova dhe nuk mund të shkoj në iTunes për të blerë tonet. Nëse shqetësoheni për këtë lloj gjëje dhe keni një iPhone 6 (i cili nuk mund të përdorë Hey Siri të shkyçur) nuk do ta kisha Siri aktiv ose qendrën e kontrollit nga ekrani i kyçjes.

  Një përshëndetje.

 3.   Alex dijo

  Gënjeshtra, kjo NUK PUNON

 4.   Anonim dijo

  Po në lidhje me dështimin e sigurisë ajo video është e rreme, demonstruar dhe thënë nga disa bloge të tilla si appleinsider.

  Një pyetje në lidhje me artikullin, mendova se videot janë bërë nga amatorë, nuk mendoj se e ka bërë vetë Apple, megjithëse mendoj se Apple publikon raporte çdo muaj, por nuk mendoj se videoja është puna e tij, sepse nëse ai jo, ai do ta ngarkonte në kanal. mollë zyrtare nga youtube.

  Do të jetë interesante të shohim se si përparojnë disa muajt e ardhshëm, sa e pabesueshme është ndërtimi dhe të gjithë punëtorët që duken kaq mirë të organizuar, domethënë Spanja, është e pamundur ta shohësh haha, dhe një projekt i tillë do të zgjasë 10 vjet këtu .

 5.   Daniel dijo

  Kostoja e Apple Campus 2 nuk do të jetë 500 milion dollarë, por 6000 milion.