Videoshop: ne ju tregojmë se si ta merrni falas me aplikacionin Apple Store

dyqan video

Si çdo shpesh, e cila këtë herë ka qenë pak më shumë se një muaj, Apple ka vendosur një aplicación gratis që merret nga Aplikacioni Apple Store iOS. Me këtë rast, aplikacioni i zgjedhur është dyqan video, një redaktues video në stilin më të pastër iMovie, por natyrisht në versionin e tij celular. Promovimi do të jetë i disponueshëm derisa të zëvendësohet nga një i ri, i cili mund të jetë 30 ditë, më shumë ose më pak.

E di që nuk është hera e parë që e diskutojmë, por është e rëndësishme të kujtojmë se nuk duhet të ngatërrojmë Apple Store me App Store. Megjithëse të dyja janë dyqane, Dyqanet e Apple janë dyqanet e Apple ku shiten pajisjet, si iPhone, Macs ose Apple Watch; të Dyqanet e aplikacioneve janë dyqanet e Apple ku shiten aplikacione dhe lojëra (softuer) dhe janë në dispozicion në iOS dhe OS X. Nga iOS App Store ju mund ta merrni aplikacionin nga Apple Store.

Si të merrni Videohop falas

 1. Ne hapim aplikacionin e Apple Store (e rëndësishme për të mos ngatërruar me App Store).
 2. Ne rrëshqasim poshtë dhe prekim atje ku thotë «Shkarkoni Videoshop - Editor Video falas».
 3. Ne luajmë në shiritin e gjelbër që thotë Shkarkim falas.

shkarko-videohop-1

 1. Më poshtë është një rrugë me një drejtim, kështu që ne trokitëm në vazhdoj.
 2. Më pas do të na çojë në App Store. Ne vendosim fjalëkalimin tonë dhe ne pranojmë.
 3. Në seksionin tjetër, ne prekim shkëmbim. Do të fillojë të shkarkohet.
 4. Tani ne prekim OK dhe ne tashmë e kemi atë.

shkarko-videohop-2

Videoshop do të na lejojë redakto videot në një mënyrë të ngjashme me atë që mund të bëjmë me iMovie. Dallimi kryesor që unë vë re midis dy aplikacioneve është se unë shoh se Videoshop është pak më intuitiv sesa iMovie, edhe pse nuk është më mirë për këtë. Gjëja më e mirë është që ta shkarkoni tani që është falas dhe ta provoni vetë për të parë nëse përmbush pritjet tuaja.

Për të shmangur konfuzionin, më poshtë keni lidhjen me aplikacionin Apple Store për iPhone, iPod Touch ose iPad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.