Videot e prezantimit kryesor të MacBook Pro tani të disponueshme në YouTube

makbook-pro

Dje mund të shijonim fjalimin e fundit të Apple për këtë vit, një fjalim kryesor që nuk ishte programuar në fillim, por që Apple është detyruar të bëjë në përpjekje për të ndaluar rënien e shitjeve që po vuajnë të gjitha modelet që ka aktualisht kompania. tregu. Dhe a është kjo Shitjet e Mac kanë pësuar rënie të mëdha të shitjeve në tremujorët e fundit, Tani që prodhuesit kryesorë të PC-ve po shohin sesi shitja e PC-ve kthehet në shifra pozitive. Çmimet e MacBook-ut të ri kanë lëshuar një valë protestash në internet kështu që politika e rritjes së çmimeve të kësaj game të re mund të mos i shërbejë Apple për të ndaluar rënien e shitjeve.

Në këtë fjalim të fundit mund të shohim se si Tim Cook së bashku me Eddy Cue dhe Craig Federighi morën përsipër prezantimin e modeleve të reja. Përsëri Jony Ive u largua nga forumi dhe as nuk denjoi të ishte i pranishëm në fjalën kryesore, kur ai është kreu i dizajnit të këtyre modeleve të reja. Ai sapo vendosi zërin në njërën nga videot në të cilat u shfaqën tiparet e reja të MacBook Pro të ri. Nëse doni të hidhni një vështrim në të gjitha lajmet që janë paraqitur në këtë fjalim kryesor dhe që kanë të bëjnë me MacBook Pro, mund të ndalesh lidhjen e mëposhtme, ku do të gjeni të gjitha informacionet që lidhen me to.

Ndryshe nga raste të tjera, Apple ka postuar orë më vonë videot që janë treguar në krye të fjalës, video që mund t'i gjeni në këtë artikull. Për të gjithë ata përdorues që ankohen gjithmonë për reklamat e bezdisshme që zakonisht shfaqen në këtë lloj video, duhet ta dini këtë asnjëri prej tyre nuk e ka atë, vetëm atë që YouTube mund të përfshijë në to.

E dyta tregon evolucionin e laptopëve Apple gjatë gjithë historisë nga modeli i parë, një model që doli në treg 25 vjet më parë. Pjesa tjetër e videove përqendrohet në të rejat tiparet e MacBook të ri Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.