Magjia e Dashit

Nëse kufjet pa tel Bragi Dash ishin tashmë një zbulim. Nëse ka kufje që mund të futen në vijën inteligjente që tani shoqëron çdo pajisje, ato janë Bragi Dash pa tel. Megjithatë, për të bërë më tej curl, azhurnimi i këtij muaji i cili sjell versionin e softuerit tuaj deri në version 2.2 i bën ato tashmë një vegël praktikisht magjike.

Sistemi Bragi OS 2.2 aktivizon MyTap beta në pajisje. Kjo veçori e re lejon aktivizoni asistentin e zërit nga kufjet nga celulari, ose Siri ose Google Tani. Me azhurnimin e sistemit operativ, Windshield gjithashtu lëshohet. Kjo risi do të lejojë përdoruesit që përdorin kufje të dëgjojnë muzikë dhe gjithashtu çfarë ndodh rreth tyre, pa u izoluar nga mjedisi. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka sistem i permiresuar me të cilën është matur rrahjet e zemrës dhe lidhja Bluetooth, i cili tani mbështet përdorues të shumtë. Bragi OS 2.2 duhet të jetë i disponueshëm për përdoruesit më 21 nëntor. Kjo beta e MyTap gjithashtu paraqet një veçori të re brenda. Kjo është ndërfaqja e re kinetike e përdoruesit e Bragi, e cila është krijuar për të lejoni përdoruesit tuaj të kontrollojnë pothuajse gjithçka pa prekur asgjë. Kur të bëhet publike, më 21 të këtij muaji, vetëm kontrolli mbi Siri dhe Google Tani do të jetë aktiv, por në versionet vijuese do të shtohet aftësia për t'iu përgjigjur një telefonate, për ta refuzuar atë ose për të ndryshuar një këngë vetëm duke kryer gjeste .

Kjo linjë kufjesh, The Dash, është mbase kufjet me idenë më ambicioze në treg. Sidoqoftë, ky kombinim i cilësisë dhe performancës që ofron vjen me një çmim të lartë që nuk i pëlqen të gjithëve. Modeli i tij i lartë është me çmim 280 dollarë. Nga ana tjetër, zhvilluesit kanë njoftuar tashmë shtatorin e kaluar një linjë me kosto më të ulët, e cila do të kushtojë rreth 150 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   xradeon dijo

    As ideja më e vogël për çfarë po flisni .. Shumë e dobishme nëse vendosni një lidhje në kufje ose në një postim të mëparshëm që thotë se çfarë i bën ata "një zbulim i vërtetë" .. Përshëndetje!