Tani po, tani jo ... Vonesa ose jo e iPhone 12 i çmend mediat

Mockup iPhone 12

Thashethemet në lidhje me vonesën e mundshme të modeleve të reja ose të reja iPhone 12 janë ende biseda e mediave që nuk është e qartë nëse firma Cupertino do të ketë vërtet aftësinë për të hedhur në treg të gjitha produktet iPhone 12 i ri që duhet të mbërrijë rreth shtatorit - tetorit, as.

Tani mediumi i mirënjohur Mac Otakara, shpjegon se planet fillestare të Apple vazhdojnë të jenë ato të çdo viti por në këtë 2020 modelet e iPhone 12 mund të pësojnë një vonesë të lehtë në fillimin e shitjeve pavarësisht se mbërrijnë në kohë për tu prezantuar në Shtator. Kjo do të thotë që ne do ta kishim prezantimin si zakonisht por atë shitja e këtyre pajisjeve do të vinte disi më vonë se zakonisht.

Fundi i tetorit për LTE dhe nëntori për 5G

Sipas një burimi pranë linjave të prodhimit, modelet e reja të iPhone 12 me çipin 5G nuk do të mbërrijnë deri në nëntorin e ardhshëm. Kjo është diçka që e kishim lexuar tashmë në thashethemet e mëparshme dhe është se megjithëse data e ngjarjes së prezantimit ruhet, shitja e modelet me lidhje 5G të këtyre iPhone-ve të reja nuk do të jenë në shitje deri në muajin nëntor.

Një model iPhone 12 me një ekran OLED 5,4 inç, një model tjetër 6,1 inç do të mbërrinte i pari. Pastaj erdhi iPhone 12 Pro me një ekran 6,1 inç dhe një model tjetër Pro Max me një ekran OLED 6,7 inç që do të ishte i pari që do të tregtohet. Duket se kompania Cupertino ka punë përpara këtë verë dhe nëse atyre u duhet të lançojnë katër modele të reja iPhone siç thuhen thashethemet për muaj, ne mund të shohim dy raunde lansimesh këtë vit. E keqja e kësaj është që ata të kthehen duke bërë atë të largimit nga vendet në raundet e dyta të nisjeve siç bënë disa vjet më parë, megjithëse kjo me të vërtetë duket e pamundur, ashtu si thashethemet për vonesën e mundshme të shitjeve mund të jenë të rreme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.