Vysk QS1, rasti që ju mbron nga hakerat

vysk

Vysk Communications ka zbuluar QS1 të ri, një këllëf që e bën praktikisht të pamundur për të tjerët spiunoni komunikimet tuaja.

Procesori i vendosur brenda kutisë enkripton l thirrjet ndërsa një pajisje tjetër, kësaj here mekanike, siguron që askush rreth jush nuk e dëgjon bisedën tuaj. Sistemi gjithashtu parandalon krijimin e çdo lloji të meta të dhënave, vendos kamerat dhe mikrofonët në bllokim absolut dhe kripton mesazhet.

Vysk QS1 do të lejonte deri në tetë orë thirrje të koduara falë baterisë litium polimer të integruar 2200 mAh, para se të keni nevojë për rimbushje. Ajo gjithashtu ofron mbrojtje të mirë kundër pikave dhe gërvishtjeve, dhe përfshin një sistem të përforcues audio i integruar me mikrofonin dhe altoparlantët e vet.

«Zgjidhjet e privatësisë vetëm të programeve kompjuterikë janë të prekshme nga malware dhe hakerat«, Thotë Victor Cocchía, CEO i Vysk,»Prandaj, sistemi ynë fillon nga hardueri, duke kriptuar bisedat vetëm në momentin që ato kryhen dhe brenda pajisjes. Tani mund ta mbani telefonin tuaj dhe ta përdorni me besimin e rritjes së privatësisë.»

Janë dy mënyrat e privatësisë:

 • Modaliteti i bllokimit; bllokon kamerat dhe mikrofonët.
 • Modaliteti i thirrjes private; përmes pajtimit mujor (9,95 dollarë në muaj).

Me shërbimi i pajtimit mujor, përdoruesit do të jenë në gjendje të flasin me abonentë të tjerë në privatësi absolute, madje as Vysk nuk do ta dijë identitetin e telefonuesit ose marrësit.

Aplikacioni Vysk QS  do të punojë ekskluzivisht me shërbimin e pajtimit, ky aplikacion ka të koduar mesazhet e koduara, postën zanore private të koduar dhe kriptimin e galerisë së imazheve. Ai gjithashtu përfshin karakteristika të tjera si; mbrojtje me fjalëkalim, fshirje në distancë, kurs anonim i thirrjes, regjistrim anonim i sms-ve, mesazhe në grup, 'vetëshkatërrim«, Njoftimet Push dhe një libër adresash të kodifikuar me mundësi importi.

Rezervimet tani mund të bëhen në uebfaqen e korporatave dhe në BestBuy. Dorëzimi është planifikuar për në fillim të tremujorit të katërt të vitit 2014 dhe çmimi i tij është Dollarit amerikan 229.

Çdo gjë duket e përsosur, por me të vetën dimensionet dhe pesha e shtuar, plus kostoja shtesë e pajtimit dhe varësisht nga marrësi gjithashtu që e ka atë, duket paksa e largët ta konsiderosh këtë alternativë si të zbatueshme, në çdo rast është akoma një mundësi e mirë për adhuruesit e komploteve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   javier dijo

  Dhe si i kriptoni thirrjet? Për t'i kriptuar ato ato duhet të bëhen nga VOIP, por thirrjet VOIP nuk janë të koduara për një arsye të thjeshtë: koha.

  Kur kriptoni një telefonatë, pala tjetër duhet ta dekriptojë atë dhe në atë kohë është e humbur, për të mos përmendur që rrit ndjeshëm sasinë e të dhënave që transferohen, dhe gjerësinë e bandës së nevojshme.

  Absshtë absurde për mua të them:

  "Zgjidhjet e privatësisë vetëm për softuer janë të prekshme nga malware dhe hakerat"

  Dhe flasim për enkriptimin, kriptimi i harduerit është i vjetëruar dhe kthehet në enkriptimin e softuerit. Për të mos thënë që nuk komenton për llojin e kriptimit që përdor.

  Thirrjet duhet të kalojnë përmes ISP po ose po, i cili është ai që ka lehtësuar spiunazhin që shkaktoi një trazim të tillë disa muaj më parë.

  A doni të jeni absolutisht të sigurt se ata nuk ju spiunojnë? Qëndroni larg telefonave dhe kompjuterëve.

 2.   Ole Ole dijo

  Çfarë budallallëqe të bësh, sepse është gjë e çalë për të bërë, ata nuk dinë çfarë të nxjerrin, kamerën që unë e mbuloj me shirit ngjitës hahahaha (do të bëjë shaka, xD) Pajtohem me partnerin tim nëse nuk "Nuk dua që ata të të spiunojnë, të heqin qafe atë celular dhe kompjuter

  1.    Juanka dijo

   Ankohuni tek zhvilluesit e produkteve. Jo me atë që publikon informacionin. Gjithashtu nëse nuk jeni veshur mirë, është gjithashtu në dispozicion për Samsung. Nuk është ekskluzive për iPhone.

 3.   Marcelo dijo

  Aksesori ka më shumë bateri sesa iPhone haha