watchOS 10 është i pajtueshëm nga Apple Watch Series 4 e tutje

watchOS 10

Apple Watch gjithashtu do të kishte hapësirën e saj në prezantimin e WWDC23. Pa dyshim, të gjitha thashethemet rreth miniaplikacioneve dhe ndryshimi i pritshëm i dizajnit në watchOS erdhën në jetë dhe u shfaqën në sistemin e ri operativ: shiko OS 10 Për më tepër, fytyra të reja, aplikacione vendase të ridizajnuara dhe veçori të reja të fokusuara në shëndetin u përfshinë pikërisht në orë. Ai watchOS 10 i ri është i pajtueshëm me të gjitha orët që ishin tashmë të pajtueshme me watchOS 9, por ka ndryshime në lidhje me iPhone të nevojshme për të instaluar watchOS 10, natyrisht.

Nga Apple Watch Series 4 e tutje në përputhje me watchOS 10

Apple lëshoi ​​dje versionin e parë beta të zhvilluesit të watchOS 10. Mos harroni se këto sisteme operative Apple Watch instalohen dhe shkarkohen duke përdorur një iPhone të përditësuar, kështu që për të instaluar watchOS 10 është e nevojshme të kemi iOS 17 të instaluar në iPhone tonë. 

Apple orë ultra

Kjo është pika kyçe për të përcaktuar përputhshmëritë e ora e re OS 10. Apple thotë se watchOS 10 do të jetë i pajtueshëm me të gjitha orët që ishin tashmë me watchOS 9, të cilat janë si më poshtë:

 • Seria Apple Watch 4
 • Seria Apple Watch 5
 • Apple Watch SE (të gjitha modelet)
 • Seria Apple Watch 6
 • Seria Apple Watch 7
 • Seria Apple Watch 8
 • Apple orë ultra

Megjithatë, Risia është se iPhone 8 dhe iPhone X janë jashtë pajtueshmërisë me iOS 17, kështu që këto pajisje nuk mund të jenë ndërmjetës për të instaluar watchOS 10. Përveç kësaj, Apple paralajmëron se edhe pse përputhshmëria ekziston, Jo të gjitha veçoritë e watchOS 10 do të vijnë në të gjitha orët Nuk është për t'u habitur, duke pasur parasysh që procesorët kanë ndryshuar dhe nuk janë të njëjtë, siç janë kërkesat për fuqi të veçorive të ndryshme të watchOS 10.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.