watchOS 10 do të ridizajnojë aplikacionet e tij për t'u përshtatur me Apple Watch Ultra

Ekrani bazë i ridizajnuar si koncept watchOS 10 L thashetheme rreth watchOS 10 janë shumë të qarta dhe të fuqishme: një ndryshim i madh i dizajnit dhe konceptit për të ripërshtatur sistemin operativ me nevojat e reja të përdoruesve. Ka spekulime për ardhjen e widget-ve në ekranin e aplikacionit, duke i dhënë fund përfundimisht huall mjalti i cili tregon të gjitha aplikacionet aktualisht. Rrjedhjet e reja mbërrijnë vetëm 48 orë pas prezantimit përfundimtar të watchOS 10 që e sigurojnë këtë Të gjitha aplikacionet vendase do të ridizajnohen për të përfituar plotësisht nga ekrani i Apple Watch Ultra.

Apple Watch Ultra do të përfitojë nga ridizajnimi i watchOS 10

Apple Watch Ultra është ora më e madhe inteligjente krijuar nga Apple. Me një rezolucion prej 410×502 piksele dhe një zonë shikimi prej 1,185 mm², ai përbën një nga ekranet më të mëdhenj brenda Apple Watch. Kjo bën se më shumë informacion përshtatet dhe ne jemi në gjendje të shijojmë përvoja vizuale më të plota. Me sa duket Apple e ka kuptuar këtë dhe watchOS 10 do të shkojë drejt asaj pike, për të siguruar që ekranet më të mëdhenj të shfaqin më shumë përmbajtje jo vetëm në ekranin bazë, por me secilin prej aplikacioneve vendase.

Koncepti WatchOS 10
Artikulli i lidhur:
Ky koncept i watchOS 10 revolucionon ekranin bazë me miniaplikacionet

Mark Gurman, analist në Bloomberg, ka qenë e qartë në postimin e fundit përpara WWDC23: Apple synon të përmirësoni aplikacionet bazë të watchOS për Apple Watch Ultra me dizajne të reja për të përfituar nga ekranet e mëdhenj, jo vetëm të versionit Ultra por edhe të modeleve më të mëdha të pjesës tjetër të orëve.

Dhe i gjithë ky objektiv lidhet edhe me ankesat e përdoruesve të Apple Watch Ultra të cilët kanë parë sesi, edhe me një ekran të madh, aplikacionet nuk janë modifikuar që nga fillimi i tyre. Me lëshimin e watchOS 10 kjo do të ndryshojë. dhe zhvilluesit do të jenë gjithashtu në gjendje të përshtaten me udhëzimet e dizajnit për të ndryshuar aplikacionet e tyre dhe shijoni më shumë përmbajtje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.