watchOS 8 beta 5 në duart e zhvilluesve

Disa orë më parë, u lansua versioni beta pesë për zhvilluesit e sistemit operativ Apple Watch, watchOS 8. Në këtë version të ri, përveç shtimit të disa rregullimeve të gabimeve dhe përmirësimeve në funksionimin e përgjithshëm të versionit që do të arrijë gjatë muajin tjetër të shtatorit shtohet një ikonë e re e aplikacionit të motit. Ndryshimet në këtë version të ri po vijnë me një rënie në versionet beta për zhvilluesit dhe në këtë rast ne kemi këtë ndryshim përveç korrigjimeve tipike siç diskutuam më herët.

Versioni përfundimtar i këtij watchOS 8 pritet të mbërrijë së bashku me modelet e reja të Apple Watch që do të prezantohen muajin e ardhshëm. Për momentin të gjithë zhvilluesit dhe përdoruesit që kanë të instaluar versionet publike tani mund ta shkarkojnë këtë version të pestë beta i watchOS 8. Ajo që ne të gjithë duam është që të vijë versioni zyrtar në mënyrë që më shumë përdorues të jenë në gjendje të shijojnë veçoritë e reja të zbatuara në të.

Meqenëse është gjithmonë e rëndësishme të theksohet se këto versione për zhvilluesit nuk këshillohen të instalohen për shumicën e përdoruesve, ato mund të kenë ndonjë problem tjetër që do të përkeqësonte përvojën e përdorimit të këtyre pajisjeve. Ajo që dimë është se deri më sot nuk ka probleme me instalimin e tyre dhe madje me versionet publike, por ato janë akoma beta dhe ka për të supozuar dështime të mundshme ose konsum më të lartë të baterisë në rastin e instalimit të tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.