Waze vazhdon të përshtatet pak nga pak me ndërfaqen CarPlay

Waze

Përmirësimet në CarPlay janë përmirësime kur aplikacionet e përputhshme përshtaten me to dhe në këtë rast kemi një nga aplikacionet e përdorur nga miliona njerëz të cilët po i afrohet azhurnimit me një përmirësim shumë interesant.

Në këtë rast, Waze vazhdon të përshtatet me ndërfaqen e re CarPlay, siç mund të shihet në beta-në e fundit të lëshuar. Disa orë më parë një imazh u zbulua në mediumin e njohur Prag në të cilën ju mund të shihni shfaqja e panelit në aplikacion kur përdoret në CarPlay.

Kjo do të thotë që implementimi i tij po afrohet gjithnjë e më shumë dhe përdoruesit nuk do të duhet të shohin Waze në ekran të plotë gjatë përdorimit të CarPlay, ne mund të shijoni hartat dhe navigimin me Waze në një pjesë të ekranit dhe pjesa tjetër aplikacionet ose mjetet e konfiguruara nga vetja. Pa dyshim, kjo mënyrë e re e lundrimit në ekran është vërtet e dobishme për ne ndërsa jemi në makinë, dhe është gjithashtu më e sigurta kur hipim në timon.

Ne nuk kemi një datë zyrtare për këtë lançim dhe asgjë nuk u tha zyrtarisht nga Waze, ajo që është e qartë është se ata po punojnë shumë në mënyrë që përdoruesit e këtij aplikacioni navigimi të kenë këtë përmirësim të zbatuar sa më shpejt të jetë e mundur. Aplikacioni u lansua për përdoruesit e CarPlay relativisht së fundmi, në 2018 dhe në këtë kohë shumë aspekte të pajtueshmërisë së tij me CarPlay janë përmirësuar, kështu që tani është e nevojshme të zbatohet ky përmirësim në navigimin nga makina jonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.