WhatsApp vjen në CarPlay para Apple Watch

E pabesueshme por e vërtetë, ajo që sytë tuaj lexojnë në lidhje me titullin është plotësisht e vërtetë, WhatsApp, aplikacioni më i përdorur i mesazheve në botë, Isshtë i pranishëm në shumë platforma, një nga të fundit që e ka marrë me krahë hapur është CarPladhe, sistemi pasqyrues iOS për makinat.

Tani e tutje ju do të jeni në gjendje të shijoni WhatsApp në ndërfaqen e përdoruesit CarPlay, duke qenë në gjendje të merrni njoftime në ekranin e makinës tuaj, duke përfituar nga diktimi i përgjigjeve ndër të tjera. Me të drejtë, duket se WhatsApp po shkon në rrjedhën e sipërme, duke marrë parasysh mënyrën se si lëshon azhurnime.

Foto e Kulturës

Në fund të fundit, Ne do të shohim njoftimet në një mënyrë të ngjashme me atë të iOS, ato do të shfaqen në një drop-down më lart. Nëse e klikojmë, do të dëgjojmë atë që na kanë dërguar, falë lexuesit iOS, në të njëjtën mënyrë që do të jemi në gjendje t’i përgjigjemi njoftimit shpejt dhe lehtë. Përveç kësaj, ikona e WhatsApp në CarPlay do të tregojë një numërues të vogël të mesazheve të palexuara, diçka si në iOS, realiteti është se është vizualisht tërheqës dhe duket i dizajnuar mirë, problemi është funksionimi dhe dobia e vërtetë e një aplikacioni të Mesazheve në makina, diçka që do të na tërheqë vëmendjen qartë nga rruga, veçanërisht kur shumë përdorues marrin dhjetra njoftime brenda një ore.

Të paktën ne po shohim se si CarPlay rritet pak nga pak, ndërsa aplikacioni WhatsApp për Apple Watch ende nuk duket, diçka e palogjikshme duke marrë parasysh se aftësitë e saj nuk duhet të jenë shumë më komplekse sesa ato të WhatsApp për CarPlay, një lëvizje tjetër e Facebook që na ngatërron shumë me zhvillimin e aplikacionit më të rëndësishëm të mesazheve të momentit. Kështu që, Nëse ju pëlqen CarPlay, është koha të azhurnoni WhatsApp.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.