WhatsApp azhurnohet me përmirësime në pamjet paraprake të imazheve dhe videove

WhatsApp

Një nga datat më të diskutueshme në botën teknologjike po afron, ndryshimi në politikën e privatësisë të WhatsApp, një ndryshim që do të lejojë Facebook të ketë qasje në disa nga të dhënat tona të përdorimit, por jo në mesazhet tona ose ato që ne dërgojmë përmes WhatsApp. .. Sigurisht, jo gjithçka do të jetë një lajm i keq, WhatsApp vazhdon të rritet dhe zhvillojë aplikacionin e saj, tani sapo ka qenë azhurnoni me lajme interesante në nivelin e vrojtimit të përmbajtjes dhe mesazhe të përkohshme. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha lajmet.

Siç thamë, WhatsApp për iOS sapo është azhurnuar me karakteristika të reja që përqendrohen në vrojtimin e përmbajtjes dhe përmirësimet në nivelin e mesazheve të përkohshme. Tani do të shohim imazhe dhe video shumë më të mëdha në bisedën në të cilën gjendemiKjo do të na lejojë të ruajmë veten nga nevoja për të hapur të gjithë përmbajtjen multimediale për ta parë atë të madhe. Lidhur me mesazhet e përkohshme, të gjithë pjesëmarrësit në një grup tani mund të ndryshojnë cilësimet e tyre, domethënë, për sa kohë që administratori e lejon atë, tani ne mund të vendosim nëse mesazhet janë të përkohshme ose jo nga ndonjë grup në të cilin ndodhemi. Pastaj ne ju lëmë regjistri i versionit të ri të WhatsApp për iOS, versioni i ri 2.21.71:

  • Se azhurnuar l pamje paraprake të imazhit dhe videos. Tani mund të shihni më shumë përmbajtje të skedarit mediatik në bisedë.
  • Tani si parazgjedhje të gjithë pjesëmarrësit në një grup mund të ndryshojnë cilësimet për mesazhet e përkohshme. Sidoqoftë, njerëzit që menaxhojnë grupin kanë ende kontroll nëse ndryshojnë 'Ndrysho informacionin'. të grupit ".

Nëse jeni përdorues të WhatsApp, që me siguri jeni, ekzekutoni për të azhurnuar aplikacionin në këtë version të ri. Pa dyshim, ato janë përmirësime interesante që do të përmirësojnë mënyrën tonë të shikimit të përmbajtjes brenda aplikacionit dhe do të kenë më shumë kontroll me mesazhe të reja të përkohshme. Dhe ti, A jeni duke përdorur WhatsApp pavarësisht nga ndryshimet e afërta të privatësisë brenda aplikacionit? A keni bërë hapin në Telegram me të gjithë listën tuaj të kontakteve?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.