WhatsApp do t'ju lejojë të konfiguroni kohëzgjatjen e mesazheve që zhduken: 24 orë, 7 ditë ose 90 ditë

Whastapp

Dje ishte një ditë e zezë në historinë e Facebook ... Një breshëri problemesh bëri që të gjitha aplikacionet e gjigantit të rrjetit të ndalonin së punuari, diçka që na bëri të shohim varësinë që kemi nga aplikacionet si Facebook, Instagram, ose WhatsAppMe Por padyshim që jo gjithçka do të jetë problem, Facebook është shumë i interesuar në WhatsApp, në zgjidhjen e problemeve të tij dhe në dhënien e funksioneve të reja aplikacionit të tij të mesazheve. I ri: mesazhet që zhduken mund të kenë kohëzgjatje të ndryshme. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet e kësaj veçorie të re.

Pothuajse një vit më parë, WhatsApp vendosi të na japë mundësinë për të konfiguruar mesazhe të përkohshme, domethënë mesazhet që u zhdukën në kohën kur u panë, konkretisht pas 7 ditësh, mesazhe që u zhdukën në aplikacion, por që padyshim që mund t'i ruanim në mënyra të tjera jashtë aplikacionit. Tani në versioni më i fundit beta i WhatsApp, është zbuluar se djemtë në Facebook duan të na japin mundësi të ndryshme në mënyrë që ne të konfigurojmë këto mesazhe që zhduken. Ne mund ta bëjmë atë zhduken pas 24 orësh, 7 ditësh (si më parë), ose 90 ditëMe Mos e ngatërroni këtë opsion me dërgimin e imazheve që zhduken kur shikohen, kjo fokusohet vetëm në mesazhet.

Një konfigurim qëdhe kushdo që i përket bisedës mund të ndryshojë kur të dojë, domethënë, vendimi ynë ndahet me njerëzit e tjerë (ose të tjerë) dhe të gjithë në bisedë mund ta ndryshojnë atë. Ndryshimi mund të bëhet brenda opsioneve të privatësisë të WhatsApp dhe do të ndikojë në të gjitha bisedat që kanë këtë opsion aktivMe Lajme që do të shohim kur WhatsApp të vendosë të lëshojë përditësimin tjetër të aplikacionit. Ne do të shohim nëse Facebook ka korrigjuar të gjitha problemet e WhatsApp dhe aplikacioni është përsëri i qëndrueshëm në mënyrë që ta përdorim atë pa probleme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.