WhatsApp do të na lejojë të fshehim statusin tonë nga kontaktet specifike

WhatsApp

Telefonat inteligjentë kanë ndryshuar jetën tonë, por aplikimet për to e kanë bërë edhe më shumë. Ne komunikojmë ndryshe, gjithmonë kemi qenë në gjendje të komunikojmë përmes SMS, apo edhe më herët me të po kerkon se ata morën mesazhe që ne i komunikonim më parë një operatori. Tani, na pëlqen apo jo (përfshirë politikën tuaj të privatësisë) WhatsApp Meansshtë mjeti kryesor i komunikimit për shumë njerëz, "të gjithë" e mbajnë atë në pajisjet e tyre. Një aplikacion që është përmirësuar (dhe është përkeqësuar) dhe nga i cili kemi lajme për ndryshimin e tij të ardhshëm: ato do të na lejojnë të vendosim se cilat kontakte specifike nuk do të jenë në gjendje të shohin statusin tonë. vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e këtyre ndryshimeve.

Lajmi, si zakonisht, është nxjerrë nga djemtë nga WABetaInfo, disa thashetheme që lidhen me statusin tonë brenda aplikacionit, on-line parë për herë të fundit. Deri më tani ne mund të vendosim që të tregojmë statusin tonë brenda aplikacionit për të gjithë, vetëm për kontaktet tona, ose për këdo. Diçka e dobishme kur duam të fshehim kohën që kalojmë brenda aplikacionit, pasi nganjëherë mund të dëshirojmë të vendosim që askush të mos e shikojë kur lexojmë mesazhin tuaj ose nëse jemi online duke përdorur aplikacionin.

Me ndryshimin e ri që duket se do të vijë në versionin tjetër të aplikacionit, cilësimet e privatësisë ndryshojnë duke na dhënë mundësinë e "Kontaktet e mia përveç ..." një ndryshim që do të na lejonte tregoni statusin tonë për të gjithë kontaktet tona, por gjithashtu vendosni se cilën nga këto nuk duam ta dimë për statusin tonë. Ndryshim interesant që vjen për të përmirësuar privatësinë tonë brenda aplikacionit, një privatësi e diskutuar shumë kohët e fundit dhe që me këto gjeste mund të përmirësojë imazhin e WhatsApp. Dhe ty, Çfarë mendoni për këtë ndryshim në WhatsApp? A jeni një nga ata që fshehin të gjithë aktivitetin tuaj brenda aplikacionit?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Mauricio Gonzalez dijo

    QE TEK PARASHKAT QE NUK ESHTE ???