WhatsApp fillon të vendos sistemin e tij me shumë pajisje

Ky është, ka qenë dhe duket të jetë një nga fatkeqësitë e mëdha të WhatsApp, duke mos pasur një sistem me shumë pajisje si ata. Telegram ose Facebook Messenger, duke ju lejuar të shijoni shërbimin e mesazheve kudo pa pasur telefonin tuaj të skllavëruar. Tani më në fund duket se gjithçka do të ndryshojë.

WhatsApp fillon të hapë shërbimin e tij me shumë pajisje për përdoruesit të cilët më në fund do të jenë në gjendje të përdorin platformën e mesazheve pa e lidhur telefonin e tyre. Kjo është padyshim një nga tiparet më të parashikuara nga të gjithë përdoruesit në përgjithësi.

Tani për tani, është në dispozicion vetëm për përdoruesit e WhatsApp beta, edhe pse pritet të arrijë të gjithë përdoruesit në ditët e ardhshme. Në thelb, operacioni është identik me atë të WhatsApp Web dhe pjesa tjetër e aplikacioneve do të ekzekutohet në të njëjtën mënyrë. Kjo veçori në fazën beta po merret kryesisht nga përdoruesit e Android, megjithëse e kuptojmë se do të vendoset plotësisht në të gjitha Sistemet Operative pa dallim kur lëshimi në fjalë bëhet zyrtar.

Sidoqoftë, sistemi ka disa kufizime të tilla si që nuk do të jeni në gjendje të vendosni biseda në platforma të caktuara, të bashkoheni me grupe ose të shihni vendndodhjen në kohë reale. Tani për tani, ajo që bën në thelb është kopjimi i mesazheve. Tani për tani, vetëm katër pajisje mund të lidhen në të njëjtën kohë dhe varësia nga telefoni celular zhduket plotësisht.

Nëse keni WhatsApp Beta, shkoni te seksioni i lidhjes së pajisjes dhe do të shfaqet një buton "Version Beta për pajisje të ndryshme", Në këtë rast, ju do të jeni në gjendje të regjistroheni në beta dhe operacioni do të jetë automatik në të gjitha seancat e lidhura me llogarinë tuaj, po, do të duhet të skanoni sërish kodin QR në të gjitha ato. Ndërkohë, në iPhone News ne do të vazhdojmë të përpiqemi t'ju sjellim mësime në lidhje me të, qëndroni të lidhur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.