WhatsApp ju lejon të dërgoni foto që do të shihen vetëm një herë

Kompania e Mark Zuckerberg, pronari i Facebook, vazhdon të punojë shumë WhatsApp, duke zbatuar në shërbimin e mesazheve të çastit një seri funksionesh që janë tashmë të disponueshme në aplikacionet e tjera të saj, në këtë rast është diçka që tashmë ndodh në bisedën në Instagram.

WhatsApp zbaton mundësinë për të dërguar foto dhe video që mund të shikohen vetëm një herë, duke përmirësuar ndjeshëm tiparet e tij të privatësisë. Ky është një nga hapat më interesantë të WhatsApp në muajt e fundit, pak para se të nisë një sistem të vërtetë multiplatform të krahasueshëm me atë të Facebook Messenger ose Telegram.

Për momentin nuk mund të verifikojmë nëse ky sistem i ri për dërgimin e fotografive që mund të shihet vetëm një herë është zbatuar natyrshëm në të gjitha versionet e WhatsApp, nuk dihet që ata e kanë vendosur atë në versionet për Android dhe në rastin e iOS, ai që na shqetëson, tani për tani ne kemi qenë në gjendje ta vëzhgojmë atë vetëm në beta të WhatsApp që po testojmë për të qenë në gjendje t'ju tregojmë të gjitha lajmet menjëherë. Megjithatë, versioni WhatsApp Web e ka zbatuar atë absolutisht për të gjithë përdoruesit, kështu që ju mund ta hidhni një vështrim tani.

Kur shtoni një fotografi, ajo do të shfaqet në kutinë e tekstit një buton i vogël që i referohet "1" me një rreth rreth tij. Ky buton do të na lejojë të aktivizojmë dhe çaktivizojmë mundësinë e rregullimit të fotografisë ose videos së dërguar në mënyrë që ajo të mund të shikohet ose riprodhohet vetëm në një rast të vetëm, dhe kështu mesazhet e famshme "vetëshkatërruese" nuk do të jenë të nevojshme. Kjo mundësi e re e WhatsApp është shumë interesante, megjithëse nuk jemi të sigurt nëse do t’i referohet pamjeve të ekranit të marra, siç bën në Instagram, ose nëse përkundrazi nuk do të ketë kufizim në këtë drejtim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.