WhatsApp krijon një kopje të Emoji dhe i bën ato të vetat

Ndoshta përdoruesit e iOS janë më pak të ndjeshëm ndaj këtyre llojeve të detajeve, y es que në rastin e Emoji, tastiera e famshme emoticon ka qenë shoqërues i përdoruesve vendas tani për tani shumë moti Sidoqoftë, ashtu si ka bere Me Stickers, duket se Facebook ende duke dashur të rishpikë llambë. 

Me këtë rast takohemi me cfare WhatsApp ka krijuar edicionin e vet të Emoji që do të integrohet plotësisht në aplikacion, por që në një shikim i thjeshtë i shpejtë ata do të na bëjnë të kuptojmë se ata kanë një ngjashmëri gati fyese me Emoji zyrtar.

Në Emojipedia ata nuk kanë vonuar të bëhen ECI Rastesisht, Ne nuk po flasim për asgjë tjetër përveç faktit se këto emoticons WhatsApp janë praktikisht identike me ato zyrtare, dhe është se ata janë kufizuar duke bërë ndryshime të tepërta siç është hedhja e një veze më shumë në tigan, ose figura diçka tjetër ribotohen, por nuk na bëjnë jo për një moment mos ndaloni së menduari se po përballemi vërtet me një kopje të qartë të Emoji zyrtar. 

Nuk është hera e parë (as nuk do të jetë e fundit) që Facebook ka marrë masa të tilla jopopullore, por në fund të ditës ka qenë me vlerë para conseguir goditje të mëdha. Për shembull, kopjoni formulën Snapchat në Instagram e ka fituar atë të bëhet rrjeti social me rritjen më të lartë brenda të fundit vjet Sidoqoftë, ndonjëherë jo gjithçka është e drejtë në dashuri dhe luftë. Isshtë e vërtetë që Facebook ka sjellë shumë përmirësime në WhatsApp, megjithatë, gjithashtu ka pasur gabime të rëndësishme më parë jo dëshiron plotësoj si Statusin. 

Ndërsa Apple numëron ditët testimi i Emoji-t zyrtar të ri në versione dhe beta të ndryshme të iOS 11. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.