WhatsApp kthehet me "rregullime të gabimeve" dhe pak lajme

whatsapp-lajm

Djemtë në WhatsApp Inc duan të përfshijnë azhurnime të "rregullimeve të gabimeve", veçanërisht sepse ata e dinë sa i vlerësojmë azhurnimet e aplikacionit më të njohur në botë për mesazhe. Kalojmë javë të tëra duke komentuar lajmet e ardhshme të këtij shërbimi të mesazheve të menjëhershme, por si gjithmonë, me natë dhe pabesi, e gjejmë veten përpara një azhurnimi që na lë mjaltë në buzët tona. Zgjidhjet e gabimeve, megjithëse si gjithmonë, përfshijnë disa detaje që ka qenë e vështirë të gjenden. Në mënyrë të ngjashme, Funksioni i dërgimit të GIF vazhdon të jetë aktiv, siç e kemi përmendur tashmë në raste të mëparshme.

Siç kemi parë në foton e kokës, kur tani shpërndajmë një foto, kjo na lejon të zgjedhim drejtpërdrejt funksionin "rrotull", deri tani shumë mirë. Por më poshtë, mundësia e "Zgjidh nga një aplikacion tjetër", i cili do të na lejojë të hapim burimet tona si Dropbox, iCloud Drive ose Google Photos. Ky funksion i njëjtë i hapjes nga aplikacionet e tjera ishte tashmë i disponueshëm kur ndan skedarët, pasi nuk do të kishte ndonjë kuptim pa të. Becomesshtë bërë e rëndësishme tani që ruajtja po paraqet një problem serioz dhe gjithnjë e më shumë përdorues vendosin të ngarkojnë foto në re.

Ne kemi qasje në Dropbox direkt nëse duam të ndajmë fotot tona të pushimeve të vitit 2010, pa qenë nevoja ta shkarkojmë më parë. Sidoqoftë, GIF janë ende të kufizuara vetëm për ata që përdorin Jailbreak, megjithëse ata që nuk kanë Jailbreak mund t'i përcjellin ato GIF dhe ato do të shfaqen për ato që janë. Shpresojmë se ky është vetëm parathënia për azhurnimin e madh që pritet, i cili do të përfshijë GIF, përmendje, thirrje video dhe pak gjëra të tjera. Sa i përket performancës, WhatsApp vazhdon të punojë si zakonisht, megjithëse premtonin një stabilitet më të madh, realiteti është se kur bëhet fjalë për ndarjen e fotove direkt nga kamera, ajo shpesh prishet.

WhatsApp Messenger (Lidhja e AppStore)
WhatsApp Messengerfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paco dijo

  Sa herë që whatsapp azhurnohet, unë vij të lexoj se çfarë ka të re, ju jeni thjesht i pari që jepni lajmet, vazhdoni kështu.

 2.   Ariadna dijo

  Ata gjithashtu kanë ndryshuar opsionin ku nofka shfaqej në njoftime, tani shfaqet emri me të cilin e keni ruajtur kontaktin (në rast se e keni) 🙂

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Me të vërtetë !

   Përshëndetje Ari

 3.   Varet.Inc dijo

  Dhe a mund të konfigurohet që të rishfaqet nofka dhe jo emri me të cilin e keni ruajtur kontaktin?

 4.   borja dijo

  Shikoni ditarin e ndryshimeve: Kur vendosni një thirrje WhatsApp, tani shpejt lini një mesazh zanor nëse thirrja juaj nuk përgjigjet, ashtu si posta zanore.

  1.    Jenny dijo

   Dua ta di vetë atë! Epo tani Nick i personit nuk shfaqet por emri me të cilin e keni ruajtur ... e vetmja mënyrë që shfaqet Nick është nëse nuk e keni numrin të ruajtur në kontaktet tuaja ... Më pëlqente më mirë kur u shfaq nick (për ne që kemi iPhone)

 5.   Varet.Inc dijo

  Dhe nuk mund të ndryshohet në mënyrë që në vend të emrit me të cilin keni ruajtur kontaktin të shfaqet pseudonimi i tij?

  1.    Unë do të shikoja dijo

   Unë gjithashtu dua ta konfiguroj që nofka të dalë përsëri! Dikush e di?

 6.   chooviik dijo

  Toshtë për të hequr komentet negative për këtë arsye shumë zhvillues e bëjnë atë, jo vetëm WhatsApp

 7.   iOS-të dijo

  Epo, është një gjë e mirë që unë kam kurorëzuar për një kohë të gjatë pa azhurnuar këtë aplikacion, zonja dhe zotërinj kurrë nuk azhurnohen para se të lexojnë komentet. Ashtë një këshillë, si në këtë aplikacion ashtu edhe në të gjitha sistemi operativ, etj. është pa kuptim të azhurnohet