WhatsApp në litar i ngushtë, pas polemikave, ata vonojnë ndryshimet e privatësisë

2021 ka pasur një fillim intensiv, kush do të na tregonte pas vitit 2020? Në botën teknologjike, e para i diskutueshëm, dhe padyshim që e para është lidhur me WhatsApp. Eksodi i përdoruesve të aplikacionit ka filluar, një eksod i shkaktuar nga ndryshimet në politikën e tij të privatësisë. Ka qenë e tillë që të gjitha Facebook alarmon dhe ata kanë vendosur të shtyjnë ndryshimet në politikën e privatësisë deri në maj ...

E qete, Askush nuk do ta fshijë llogarinë e tij më 8 shkurt dhe asgjë e re nuk do të ndahet që nuk është ndarë tashmë që nga 8 shkurti. WhatsApp e shtyn të vetën ndryshimi në politikën e privatësisë deri më 15 maj. Ata gjithashtu kanë dashur të sqarojnë se asgjë për të cilën flasim me kontaktet tona, ose atë që ndajmë, nuk do të jetë publike, askush nuk do të jetë në gjendje ta shohë atë dhe më pak Facebook. Një politikë që bie brenda politikës së mesazheve të enkriptuara nga fundi në fund që WhatsApp na ofron, dhe që gjithashtu në Evropë nuk do të ndikojë në përdoruesit në kuptimin që të dhënat ndahen me Facebook.

Ka pasur shumë dezinformata që shkaktojnë shqetësime dhe ne duam t'i ndihmojmë të gjithë të kuptojnë parimet dhe faktet tona

Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë me gjithë këtë, Unë personalisht mendoj se të gjithë do të përfundojmë duke kaluar një lak. Po, javët e fundit kam marrë disa njoftime nga miqtë të cilët u bashkuan me Telegram, por sinqerisht e besoj atë Quiteshtë mjaft e vështirë për Telegram të zhvendosë WhatApp nga pushteti të paktën në vende si Spanja. Ne kemi alternativa, nëse duam të përdorim aplikacione të tjera të mesazheve duke shmangur pranimin e kushteve të gjigandit të gjelbër, thjesht duhet të "lëvizim". A ju sjell WhatsApp një përfitim sepse praktikisht të gjithë janë atje? qëndroni, në fund të gjithë duhet të vlerësojnë pro dhe kundrat e vendimit të tyre. Dhe ti, A do të vazhdoni në WhatsApp? A po zhvendoseni në Telegram? Sinjal? Mesazhi? Na tregoni!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   matias dijo

  Unë jam duke qëndruar në WhatsApp për momentin

 2.   Elisha Soriano dijo

  Unë personalisht kam fshirë llogarinë time, unë kam lënë tashmë WhatsApp, mirëpo, përkundrazi, kam lënë gënjeshtrën e madhe që ishte, më duhet të them se të gjithë janë të lirë të përdorin privatësinë e tyre siç dëshirojnë, tani menaxhoj privatësinë time që kam një aplikacion tjetër që thjesht dhe në një mënyrë shumë më efektive dhe private, bën të njëjtën gjë si whatsapp dhe pa pasur nevojë të gëlltisë helmin që supozon përdorimi i whatsapp dhe më intereson shumë pak nëse aplikacioni që përdor kam një numër më të vogël të ato që më interesojnë nëse Ata e përdorin atë dhe ata që nuk duan të më kontaktojnë mund të vazhdojnë ta bëjnë këtë, megjithëse fjala telefon dhe SMS është zhdukur nga mendja e tyre, tek ata që vazhdojnë të përdorin WhatsApp do t'u them atyre se ky zhvatje e fundit të cilave u janë nënshtruar WhatsApp me porositë tuaja të pranimit nuk do të jetë e fundit që do të jetë më vonë .... fat.