WhatsApp së shpejti mund të na lejojë të përdorim llogarinë tonë në disa pajisje në të njëjtën kohë

Rëniet periodike të shërbimeve si WhatsApp i bëjnë përdoruesit të duken në mënyrë të favorshme në platformat e tjera të fuqishme të mesazheve si Telegram. Përfitimet e këtij aplikacioni në lidhje me atë të Zuckerberg janë shumë të jashtëzakonshme. Sidoqoftë, miliarda përdorues përdorin WhatsApp si aplikacionin e tyre të parë të mesazheve. Objektivi i këtij aplikacioni është të përmirësojë gjithçka të mundshme në kohën më të shkurtër të mundshme. Në një nga betat e fundit quhet një opsion i ri "Pajisjet e lidhura" që lejon përdorni llogarinë WhatsApp njëkohësisht në disa pajisje në të njëjtën kohë, pa u varur nga lidhja e telefonit tuaj kryesor.

Harrojeni telefonin tuaj pranë jush për të qenë në gjendje të përdorni WhatsApp Web

Aktualisht, WhatsApp Web është versioni i aplikacionit të mesazheve për sistemet operative kompjuterike. Sidoqoftë, aplikacioni ka një kufizim. Për të qenë në gjendje të përdorim aplikacionin në kompjuterin tonë është e nevojshme që telefoni të jetë afër kompjuterit. Pse Për shkak se WhatsApp Web është një pasqyrë e përmbajtjes që kemi në telefonin tonë, ajo nuk vepron në mënyrë autonome, gjë që na pengon ta përdorim atë në rast se celulari ynë fiket, ne kemi harruar telefonin ose lidhja nuk është e përshtatshme.

Për të zgjidhur këtë, aplikacione të tjera të tilla si Telegram mbështeten në përdorimin e emrave të përdoruesve dhe verifikimin me dy hapa me një telefon. Kur sinkronizojmë llogarinë tonë Telegram në kompjuter, tashmë mundemi e përdorim atë në mënyrë të pavarur, pa telefonin tonë dera tjetër Kjo është ajo që po teston WhatsApp. Në betat e fundit WABetaInfo raportoi se opsioni po prezantohet "Pajisjet e lidhura".

Ky opsion do të lejojë përdoruesin të lidhë deri në 4 pajisje që do të jenë në gjendje të përdorin aplikacionin e mesazheve pa u varur nga lidhja e telefonit kryesor. Këto pajisje mund të jenë tableta, shfletues uebi, aplikacione desktop, ose telefona të tjerë celularë. Kështu, bisedat dhe i gjithë aktiviteti ynë brenda aplikacionit do të sinkronizohen midis të gjitha pajisjeve të lidhura.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.