WhatsApp: Si të bëni thirrje video me deri në 50 përdorues

WhatsApp nuk është karakterizuar kurrë si një nga platformat më të shpejta kur bëhet fjalë shtoni funksione të reja, Ne nuk e dimë po për shkak të mungesës së personelit, për shkak të neglizhencës ose thjesht sepse ai nuk dëshiron vërtet. Kur WhatsApp nisi thirrjet video, ajo i kufizoi ato në 4 pjesëmarrës.

Menjëherë pasi filloi pandemia, ai e kuptoi se aplikimi i tij mezi po përdorej nga përdoruesit për të bërë thirrje video për shkak të këtij kufizimi, duke e zgjeruar atë deri në 8 persona, një numër që është ende i vogël në varësi të rasteve. Messenger nga ana e tij, e zgjeroi atë numër në 50 pjesëmarrës.

Por jo vetëm që ai e rriti atë numër në 50 pjesëmarrës, por gjithashtu, nisi një aplikacion për desktop, për PC dhe Mac, duke e bërë atë shumë më të rehatshme për të bërë thirrje video përmes kësaj platforme. Edhe një herë, WhatsApp ishte një hap pas.

Zgjidhja për të rritur numrin e pjesëmarrësve në një thirrje video përmes WhatsApp pa pasur nevojë të investoni kohën e vlefshme të zhvilluesve, kalon përmes integroni thirrjet video të Messenger në WhatsAppNë këtë mënyrë, ne mund të bëjmë thirrje video përmes WhatsApp me deri në 50 përdorues.

Si të bëni një konferencë video me deri në 50 përdorues në WhatsApp

Siç e përmenda më lart, WhatsApp vetëm nuk janë në gjendje të ofrojnë thirrje video për më shumë se 8 përdorues individualisht, për ato që ju nevojiten, po ose po, të aplikacionit Messeger, i cili na detyron të instalojmë këtë aplikacion. Nëse nuk doni që WhatsApp të shoqërojë llogarinë tuaj në Messenger me numrin tuaj të telefonit ose llogarinë tuaj në Facebook, mund të krijoni një llogari të re në Messenger për këtë qëllim të vetëm.

WhatsApp: Si të bëni thirrje video me deri në 50 përdorues

  • Gjëja e parë që duhet të bëjmë është hyni në bisedën e një grupi ose personi që shkon / na marrin pjesë në thirrjen video dhe klikoni në shenjën + dhe zgjidhni Dhoma.
  • Tjetra, klikoni në mesazhin për të cilin na fton përdorni Messenger.

WhatsApp: Si të bëni thirrje video me deri në 50 përdorues

  • Tjetra, një dritare e re do të hapet përmes Messenger që na fton të krijoni një sallë video konferencash. Për të krijuar, klikoni në Krijo dhomën si emër përdoruesi.
  • atëherë na fton të ndajmë adresën e internetit të dhomës së thirrjeve video përmes WhatsApp. Klikimi në Send link nga WhatsApp do të hapë bisedën nga e cila kemi krijuar dhomën për ta ndarë atë drejtpërdrejt.

SHËNIM: Nuk është e nevojshme të keni një llogari të Messenger të jetë në gjendje të hyni në llogari, por nëse është e nevojshme të keni të instaluar aplikacionin në pajisjen tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.