WhatsApp tashmë ju lejon të ndani vendndodhjen tuaj në kohë reale

Disa aplikacione mesazhesh po i bashkohen garës së guximshme për të parë se cila shton më shumë karakteristika për ta bërë atë interesante. Kështu na lejon Telgram të dëgjojmë praktikisht muzikë nga kudo falë lojtarit të tij të rëndësishëm të ngulitur. Duket se WhatsApp e ka parë rivalin e saj duke u forcuar dhe vendos të shtojë funksione të reja që tërheqin vëmendjen e përdoruesit.

Kjo është sa pak nga pak dhe me heshtje totale, siç bëjnë zakonisht WhatsApp, aplikacioni i mesazheve ka filluar të aktivizojë midis përdoruesve të tij iOS dhe Android mundësinë e ndarjes së vendndodhjes tonë në kohë reale. Kjo do t'i ndihmojë ata të mos ju humbin kur të jeni takuar me kolegë, ose i dashuri juaj t'ju shikojë si kurrë më parë ...

Megjithëse nuk do të gjeni asnjë shënim ose azhurnim në App Store (mund të kurseni duke lundruar në të), ky funksionalitet po vjen. Si gjithmonë, WhatsApp ka vendosur ta mbajë sekrete këtë funksionalitet për ta aktivizuar në distancë. Ai po arrin në telefonët e të gjithë përdoruesve të tij mjaft gradualisht, për shembull unë nuk kam qenë në gjendje ta përdor ende, por kam qenë në gjendje të kontrolloj funksionimin e tij në terminalet e tjera.

E gjithë kjo ndërsa ne vazhdojmë të presim që WhatsApp të shtojë një funksion me të vërtetë të dobishëm, ne nuk po flasim logjikisht ose po ndajmë vendndodhjen në kohë reale ose Statusin, Ne flasim për mundësinë e fshirjes (të paktën për një kohë) të mesazheve që kemi dërguar, Kjo do të na shpëtonte më shumë nga një shqetësim dhe është diçka që Telegram ka bërë shumë kohë më parë.

Si të ndani vendndodhjen në kohë reale të WhatsApp

Epo, nën-kompania Facebook nuk ka dashur t'i komplikojë çështjet shumë, kështu që e ka vendosur funksionin aty ku pritej.

  1. Ne shtypim rreth ikonës «+» në këndin e poshtëm të majtë
  2. Klikoni mbi fjalën "vendndodhja"
  3. Nën "vendndodhjen e ndarjes" do të shfaqet një i ri i quajtur "Vendndodhja në kohë reale".

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.