WhatsApp teston një redaktues të ikonave të grupit në beta të tij për iOS

Redaktori i ikonave të grupit në WhatsApp

Aplikacionet e mesazheve po evoluojnë vazhdimisht, duke integruar teknologji të re që arrin të tërheqë më shumë përdorues. WhatsApp ka punuar për disa muaj në shumë funksione në versionin e tij beta që do të shohin dritën në muajt e ardhshëm. Shumë prej atyre funksionet Ato janë ende duke u testuar, por një nga më të rëndësishmet është mundësia për të qenë në gjendje të përdorim pajisje të tjera për të dërguar mesazhe pa pasur celularin tonë të ndezur. Sot ne e dimë se WhatsApp po integron një funksion të ri në versionin e tij beta: një redaktues i ikonave të grupit, që ju lejon të shmangni ato ikona me një sfond gri që janë kaq të urryera.

WhatsApp do të shmangë ikonat bosh të grupit

Aktualisht kur një grup prej disa personash krijohet në WhatsApp a ikonë gri me tre silueta njerëzish. Kjo tregon se nuk ka pasur personalizim paraprak. Për të qenë në gjendje të modifikoni imazhin e grupit, thjesht shtypni cilësimet e bisedës dhe klikoni në ikonën e kamerës për të kërkuar një imazh në internet ose në pajisjen tonë celular.

Artikulli i lidhur:
WhatsApp fillon testimin e transkriptimit audio në iOS

Kjo ndryshon në versionin e ri beta të prezantuar nga WhatsApp në orët e fundit, zbuluar nga WABetaInfoMe Ky funksion i ri është një redaktues i ikonave të grupit që lejon përdoruesin nuk duhet të lini ikonën gri boshMe Ky redaktues ju lejon të modifikoni ngjyrën e sfondit dhe të futni emoji. Ekziston gjithashtu një seksion që ju lejon të shtoni afishe në vend të emojis. Kjo do t'i japë një prekje të gjallë ikonave të grupit që nuk kanë një imazh të personalizuar.

Nëse keni versionin beta të WhatsApp në iOS mund të kontrolloni nëse e keni aktivizuar funksionin duke klikuar në ikonën e kamerës brenda imazhit të grupit. Nëse e keni, do të shfaqet një opsion i ri i quajtur 'Emoji & Stickers' me të cilin mund të aktivizoni redaktorin dhe të ngjyrosni imazhin e grupit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.