Me WhatsApp do të jeni në gjendje të dëgjoni audiot nga njoftimet shumë shpejt

WhatsApp

Me WhatsApp mund të dëgjoni audiot nga njoftimet së shpejti Do të ketë një ristrukturim shumë të rëndësishëm në këtë aplikacion, dhe sot mësuam për këtë përmirësim të ri që do të zbatohet gjithashtu.Disa ditë më parë ne kemi raportuar tashmë i ri që Facebook do të na ofrojë me WhatssAp dhe tani ne zbulojmë një tjetër për ta shtuar në listë.
Që kur Mark Zuckerberg bleu WhatssAp, është thënë shumë për integrimin e këtij aplikacioni në Facebook për të përmirësuar Messenger-in e tij. Asgjë nuk është më larg nga realiteti. Çdo ditë fuqizimi i tij si një aplikacion i pavarur nga Facebook merr më shumë forcë, dhe prova e kësaj është transformimi i brendshëm i thellë që do të pësojë aplikacioni, duke kursyer biseda në serverat e saj, për të qenë në gjendje t'i qasni ato nga pajisje të ndryshme, në imazh dhe ngjashmëri të konkurrencës së saj Telegram.

WABetaInfo e keni zbuluar këtë veçori të re të zbatuar në beta-në e fundit i cili është lëshuar nga WhatssAp dhe ata tashmë po e testojnë atë në një mënyrë selektive.

Ju do të jeni në gjendje t'u përgjigjeni mesazheve audio nga njoftimi, pa pasur nevojë të futni aplikacionin. Përveç se jemi praktikë, ne do ta ruajmë veten të lumtur "në internet" pasi nuk do të arrijmë të hyjmë në WhatssAp, duke qenë në gjendje të përgjigjemi "të fshehtë".

Luajtja e mesazheve zanore është aktivizuar (gjithmonë flasim për versionin më të fundit Beta) nëse shifra e fundit e telefonit tuaj është e çuditshme. Nga ana tjetër, nëse është e barabartë, rishikimi i skedarëve audio është aktivizuar.

Ky zbatim i pjesshëm është një test dhe do të jetë i plotë për të gjithë testuesit beta në një beta të ardhshme. Për momentin, këto audi nuk mund të përgjigjen me një memo tjetër zanore.

Ky përmirësim i shtohet listës së lajmeve që do të shohim së shpejti, së bashku me përdorimin e ri të serverave, WhatssAp në multiplatform, modalitetin e errët, etj.

A do ta lëshoni azhurnimin zyrtar më 10 shtator? Disa ditë shumë argëtuese na presin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Rubens dijo

    Dhe për Apple Watch?