Withings Activité Pop, një orë e lirë me aftësi kuantizuese

Withings është gjithashtu i pranishëm në CES në Las Vegas dhe ka befasuar shumë me fillimin e tij Aktiviteti Orë Pop, një version shumë më i lirë i model origjinal e cila do të kushtojë rreth 150 dollarë. Mos harroni se Withings Activité kishte një çmim fillestar prej rreth 450 $ kështu që zbritja është e konsiderueshme dhe e bën Activité Pop një mundësi shumë më të vlefshme për ata që kërkojnë diçka të lirë dhe me dizajn të mirë për të vlerësuar aktivitetin e tyre të përditshëm.

Kamufluar nën një rast tradicional të orës, Withings Activité Pop ka një thirrës të dytë që tregon përqindjen e aktivitetit ditor që kemi përfunduar. Si një vlerësues i mirë, mundeni monitorojnë një numër të madh të aktiviteteve si të shkosh për vrapim, të ecësh, të notosh ose të regjistrosh cilësinë e gjumit tonë. Ai gjithashtu ka një vibrator që do të aktivizohet kur të bie alarmi.

Me Aktivitet Pop

Withings Activité Pop do të jetë në dispozicion në tre ngjyra dhe siç e kemi thënë tashmë, çmimi i tij do të jetë 150 dollarë. Nëse jeni të interesuar për blerjen e tij, sot një botim shumë i kufizuar do të dalë në shitje përmes Best Buy, pjesa tjetër e përdoruesve do të duhet të presin për fillimin zyrtar të tij gjatë muajit Mars.

¿A është Withings Activité Pop një konkurrent i Apple Watch? Shtë e qartë se jo pasi ato janë produkte krejtësisht të ndryshme, megjithatë, disa do ta shohin produktin Withings si një kandidat shumë interesant. Autonomia e tij është rreth 8 muaj, rezistenca e saj e ujit është e mjaftueshme për të qenë në gjendje të notosh me të dhe monitoron gjumin, diçka që Apple Watch mund ta bëjë gjithashtu, por pasi që do të karikohet çdo natë, do të jetë e rrallë që ta përdorim atë për atë qëllim. Mos të harrojmë as çmimin, por e përsërisim, ato janë produkte shumë të ndryshme të përqendruara në përdorime të ndryshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.