Withings lançon monitorë të rinj të presionit të gjakut të lidhur me iPhone

Kontrolloni presionin e gjakut nga iPhone

nënshkrimi Withings, i njohur për gamën e tij të pajisjeve për të monitoruar shëndetin tuaj të lidhur me iPhone, sapo lëshoi ​​dy monitorë të rinj të presionit të gjakut, Bërthama BPM dhe Lidhu BPM.

BPM Connect është një version i azhurnuar i monitorit klasik të tensionit të gjakut Withings. Isshtë krijuar që të jetë shumë e lehtë për të marrë dhe parë leximet kardiovaskulare në shtëpi dhe për të ndarë të dhënat me mjekun tuaj kur është e nevojshme.

Sipas Withings, BPM Connect është aprovuar nga FDA dhe është krijuar për të siguruar matje të sakta të rrahjeve të zemrës, presionit sistolik dhe diastolik të gjakut. Ekrani i tij me ngjyra të ndriçuara, në përputhje me gamën e niveleve të treguara, siguron një tregues të qartë dhe konciz menjëherë.

Me këtë monitor të presionit të gjakut, nuk është më e nevojshme të keni një smartphone për të parë rezultatet. Ai i tregon ato drejtpërdrejt në ekranin tuaj dixhital ndërsa i dërgoni me Bluetooth ose WiFi në aplikacionin Withings Health Mate që keni instaluar në iPhone tuaj.

Firma ka hedhur në treg edhe Evropën BPM Core, pajisja e parë gjithçka në një të shitjeve të përgjithshme të konsumatorit që mund të masë presionin e gjakut, regjistroni një EKG dhe dëgjoni rrahjet e zemrës tuaj me një stetoskop dixhital. Duhen vetëm 90 sekonda për të marrë të tre leximet.

Withings siguron që BPM Core është krijuar për të lejuar përdoruesit zbulojnë gjendje serioze të zemrës, siç janë fibrilacioni atrial ose sëmundja e valvulës së zemrës. Ajo përmban një ekran LED dhe mundësi të përparuara të kohës për ta bërë atë jashtëzakonisht të lehtë për të marrë, parë dhe ndarë leximet kardio.

BPM Core ka një çmim prej 249,95 € dhe mund të blihet ekskluzivisht në Apple Store Evropë ose në faqen e internetit të Fitimet. Ai nuk do të mbërrijë në Shtetet e Bashkuara deri në fund të vitit.

Lidhu BPM, është gjithashtu në dispozicion tani. Mund ta blini në Apple Store, Amazona, ose në Withings ka një çmimi prej 99,95 €


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.