WordPress azhurnohet me shumë veçori të reja

wordpress

Falë lehtësive të ofruara nga platforma WordPress, çdo përdorues mund të ketë blogun e tij dhe ta mirëmbajë atë shpejt dhe pa ndonjë problem. Gjithashtu falë aplikacioneve që WordPress ka në sistemet operative mobile, është edhe më e lehtë pasi që nga smartphone-i ynë, në këtë rast do të ishte një iPhone, ne mund të shkruajmë, botojmë dhe modifikojmë çdo artikull që kemi botuar në blogun tonë, përveç shikimit të statistikave, shtimit të videove dhe imazheve ...

WordPress sapo azhurnoi aplikacionin e saj duke shtuar përmirësime të ndryshme në funksionimin e aplikacionit. Risi e parë na lejon të përdorim tastierë të jashtëm me shkurtore tastiere, ideale për kur përdorim iPad për të shkruar shënime në blogun tonë, me një tastierë Bluetooth. Një tjetër nga funksionet e reja na lejon të ndajmë çdo imazh direkt me aplikacionin WordPress nga mbështjellja jonë.

Motori i integruar i kërkimit është përmirësuar gjithashtu dhe pas këtij azhurnimi është shumë më i dobishëm se në versionin e mëparshëm. Edhe pse ka ende disa funksione që mund të na ofrojë aplikacioni, aktualisht është bërë një alternativë shumë e mirë që do të na shmangë që të kemi akses përmes shfletuesit të pajisjes sonë, diçka që ishim mësuar për shkak të mosfunksionimit të këtij aplikacioni për disa vjet.

Çfarë ka të re në vizionin WordPress 6.4

 • Ne kemi shtuar, për përdoruesit e tastierave të jashtme, shkurtore shumë të dobishme të tastierës për redaktuesin e postimit dhe për të lëvizur midis skedave. A ju pëlqen të rrisni produktivitetin tuaj?
 • Dhe ndani imazhe? Po edhe ne. Ne ishim vërtet të bezdisur që nuk mund të ndanim imazhe në aplikacion përmes funksionalitetit vendas të Apple, kështu që e shtuam atë.
 • Ne duam ta bëjmë më të lehtë për lexuesin për të gjetur përmbajtje dhe ne besojmë se funksionaliteti i ri i kërkimit është një hap i parë i mirë në atë rrugë.
 • Duke folur për kërkimet: tani mund të kërkoni postimet dhe faqet tuaja të blogut edhe nëse ato nuk janë të sinkronizuara me aplikacionin.
 • Për ta përfunduar, vetëm për argëtim, ju kemi bërë të mundur që të zhbëni imazhet në ekran të plotë kur të keni mbaruar me to, thjesht duhet t'i tërhiqni shpejt dhe t'i dërgoni ato piksele në eter.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.