Tashmë kemi çmontimin e Apple Watch Ultra nga iFixit

iFixit çmonton Apple Watch Ultra

Testi i Apple Watch Ultra që kemi pritur. Duket se nuk është i lumtur derisa stafi i specializuar i iFixit hyn në punë dhe çmonton pajisjen Apple. Kësaj radhe është radha e Apple Watch Ultra, ora e re nga kompania amerikane që ka treguar rezistencën e saj dhe kjo me siguri do t'i kënaqë të gjithë ata që i duan sportet dhe aventurat. Rezultati i testit të çmontimit nuk lë asnjë dyshim nëse është apo jo e lehtë të riparohet ora e re Apple.

iFixit ka nisur punën dhe ka arritur çmontoni Apple Watch Ultra krejt të re. Mbani në mend se ata janë personel shumë i specializuar dhe e dinë se çfarë po bëjnë, kështu që rezultatet që ofrojnë janë shumë të besueshme.

Para së gjithash, duhet të theksohet se pjesa e pasme e Apple Watch Ultra tregon 4 vida disi të veçanta. Ato janë pentalobike që na bëjnë të mund të kemi akses të shpejtë në brendësi të orës. Megjithatë, pas heqjes së kapakut të pasmë, ka një seri guarnicionesh në vetë vida dhe një copë litari tjetër që kontribuon në rezistencën ndaj ujit të Apple Watch Ultra. Ky i fundit u thye menjëherë. Gjithashtu, qasja në pjesë si bateria dhe Taptic Engine kërkon detyrën e vështirë të heqjes së ekranit.

Është konfirmuar se kjo orë e re është e pajisur me një bateri 542 mAh, e cila është 76% më e madhe se bateria 308 mAh në Apple Watch Series 8. Duke folur për madhësinë, ajo që është rritur gjithashtu ka qenë folësi.

Nga e gjithë videoja që ju lëmë në këtë hyrje, rezulton se Riparimi i Apple Watch Ultra është shumë i vështirë dhe ndoshta shumë e shtrenjtë. Kështu që kujdesuni mirë për të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.