Yale lançon brava të reja inteligjente të pajtueshme me HomeKit të Apple

Nëse ju pëlqen teknologjia, dhe për këtë arsye ju pëlqen Apple, ju me siguri do t'ju pëlqejnë të gjitha ato vegla të zgjuara në dispozicion në treg. Pajisjet që mund ta bëjnë shtëpinë tonë të zgjuar për një çmim që, edhe pse mund të duket i lartë, është ulur në kohët e fundit në nivele që nuk janë parë më parë. Padyshim që duhet të kemi referencën e së kaluarës kur kishte zgjidhje shumë të shtrenjta për automatizimin e shtëpive, sot për çmime relativisht të lira (mund të gjejmë sisteme ndriçimi me disa llamba për më pak se 100 €) ne do të fillojmë të ngatërrohemi me këtë të automatizimit të shtëpisë.

Dhe çfarë mënyre më të mirë sesa të përdorim iDevices tona si një lidhje në këtë automatizim të ri në shtëpi brenda mundësive të të gjithëve. Ne të gjithë i dimë të gjitha mundësitë e një iPhone dhe HomeKit të Apple, kompleti i zhvillimit të aplikacioneve i dedikuar për të kontrolluar shtëpinë tonë. A doni pushtet hapni derën e shtëpisë tuaj me iPhone tuaj?, Yale sapo lëshoi ​​një të ri Pajisja e përputhshme Apple HomeKit dhe brava të ndërmarrjes. Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet e këtij prezantimi të ri të pajtueshëm me HomeKit.

Kush nuk e ka pasur atë duke mos qenë i sigurt se e kishte mbyllur derën e shtëpisë, Yale sapo lëshoi Moduli i Rrjetit iM1, një pajisje e përputhshme me Yale Assure Locks në mënyrë që të mund të mbyllim dhe hapim çdo derë vetëm duke përdorur iPhone-in tonë. Ne madje mund të (nëse kemi një gjeneratë të fundit Apple TV ose një iPad) bëjeni atë pa qenë në të njëjtin rrjet me rrjetin tonë shtëpiak, një mrekulli për të gjithë dashamirët e automatizimit në shtëpi ... Falë skenave në vetë aplikacionin Home, ne mund edhe të përcaktojë një skenë që falë lokalizimit e iPhone-it tonë hap derën kur i afrohemi shtëpisë sonë dhe ndezim dritat e saj.

Disa pajisje që do të shiten vetëm (tani për tani) në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada për një çmim prej 219.99 dollarë për bllokimin dhe 49.99 dollarë për pajisjen me HomeKit, çmime të volitshme duke marrë parasysh teknologjinë për të cilën po flasim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.