Youtube aktivizon riprodhimin e videos 4K në 60FPS në Apple TV të ri 4K

Kohët e fundit ne nuk ndalemi së shikuari lajme në lidhje me Apple TV 4K, Apple TV i ri 4K më tepër. A po lëshojnë lajme nga Cupertino për të na detyruar ta blejmë? E vërteta është se sot lajmet vijnë nga Google, dhe duket se djemtë nga gjiganti i kërkimit (gjigandi i botës) sapo kanë aktivizuar mundësia e luajtjes së videos 4K në 60FPS në aplikacionin YouTube për Apple TV. 

Kanë qenë disa Përdoruesit përmes Twitter dhe Reddit të cilët kanë filluar të njoftojnë se po shihnin se si YouTube i lejoi ata të luanin përmbajtje me rezolucion 4K në 60FPS, një riprodhim që më parë ishte i kufizuar në 30 korniza për sekondë në rezolucion 4K, diçka që zhgënjeu mjaft përdoruesit. Me ardhjen e Apple TV më të fundit 4K me procesorin A12 Bionic, YouTube tani më në fund na lejon të jemi në gjendje të luajmë video 4K në 60FPS, diçka që gjithmonë kërkohej nga përdoruesit e YouTube. Sigurisht, mbani në mend se kjo Isshtë aktivizuar vetëm për përdoruesit e Apple TV 4K më të fundit, ai me procesorin e ri A12 Bionic, nëse keni versionin e mëparshëm, qëndroni larg kësaj rezolute ...

Kështu që ju e dini, përpiquni të azhurnoni aplikacionin YouTube për Apple TV, pak nga pak do të shihni se si mundeni shikoni videon me rezolucion të plotë 4K dhe me 60 korniza për sekondë. Një rishikim i ri që padyshim do të sigurojë më shumë cilësi dhe që do të rrisë bandën që i nevojitet aplikacionit. Sigurisht, mos harroni se tani për tani kjo riprodhim i ri video 4K në 60FPS është i pajtueshëm vetëm me Apple TV më të fundit 4K. Dhe ti, A po mendoni të bëni hapin në Apple TV të ri 4K? Çfarë mendoni (sinqerisht) për riprodhimin e videos me këtë cilësi? E besoni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.