Youtube azhurnohet duke hequr kontrollin ndërhyrës të vëllimit të Apple

YouTube

Youtube është një nga ato aplikacione perfekte për verën, dhe është që megjithëse nuk ndalemi së foluri për Netflix, Spotify ose Apple Music, nuk duhet të harrojmë YouTube, një nga shërbimet e para për të parë video streaming në të cilat mund të shohim nga videot e humorit, tek videoklipet muzikore ose Ne madje mund të gjejmë filmin e çuditshëm ose filmin e shkurtër (po, ka edhe përmbajtje të paligjshme në YouTube).

YouTube, një aplikacion që erdhi i instaluar natyrshëm në iOS-in e parë, por që Apple e dëboi pasi përmirësoi iTunes Store, diçka që në të vërtetë nuk e dëmtoi YouTube që kur i lejoi ata të azhurnojnë aplikacionin e tyre sipas dëshirës, ata nuk vareshin më nga azhurnimet e iOS për të bërë ndryshime në aplikacionin e tyre dhe falë kësaj ne kemi arritur të shohim ndryshime të pafundme në aplikacionin YouTube. Më e fundit: ato bashkohen me shumë aplikacione të tjera që braktisin shikuesin e vjetër të vëllimit shtoni kontrollin e ri të volumit, më pak ndërhyrës.

vëllimi i youtube ios

Siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm, Youtube bashkohet me aplikacione si Snapchat ose Instagram duke përfshirë mënyrën e re të shfaqjes së nivelit të vëllimit që po përdorim në pajisjet tona. Mirupafshim për atë kontrollues ndërhyrës që bllokoi gjysmën e videos për shkak të madhësisë së sajMe këtë kontroll të ri të volumit, nuk do t'ju shqetësojë më të modifikoni nivelin e volumit dhe nuk do të duhet të ktheheni në video për të mos humbur asnjë detaj të videos në YouTube.

vëllimi 2 i youtube ios

Kështu që ju e dini, mos hezitoni të shkarkoni këtë azhurnim të ri nga Youtube për iOS, ky ndryshim i ri rekomandohet shumë, veçanërisht për hiqni atë kontroll të vjetër të vëllimit Se na mbuloi videoja që po shikonim. Youtube është një aplikacion falas dhe universal, kështu që mund ta përdorni në të gjitha pajisjet tuaja pa ndonjë problem.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.