YouTube përditëson aplikacionin e tij me shumë veçori të reja

YouTube

YouTube ka fituar një numër të konsiderueshëm të përdoruesve në vitet e fundit. Fenomeni «youtuber» ka pasur shumë të bëjë me të, megjithatë, platforma gjithmonë ka pasur një llogari në pritje me Apple, dhe ai është aplikacioni YouTube për iOS, pavarësisht nga fakti se në këto versione të fundit performanca nuk është e keqe Të gjitha në të gjitha, ai ka nivele optimizimi shumë të dobëta, të cilat harxhojnë baterinë dhe detajet e tjera në nivelin e shërbimeve. Sot YouTube për iOS është azhurnuar në mëngjesin e mirë dhe ne duam t'ju tregojmë se cilat janë lajmet që ata na sjellin. 

Ata kanë shtuar një mënyrë që do të na lejojë të përfshijmë një filtër të quajtur "modaliteti i fjetjes" në videot tona, e cila gjoja do të jepte ndjenjën e gjetjes së vetes në atë, një ëndërr. Ata gjithashtu kanë përmirësuar sistemin e kërkimit dhe komenteve, ne e lëmë ekipin e YouTube t'ju thotë:

• A ndiheni sikur jeni në një ëndërr? Transmetoni atë ndjenjë në videot tuaja me efektin e ri Dream. Për ta provuar, ngarkoni një video dhe prekni butonin e filtrave.
• Nga tani e tutje, kërkimi është shumë më i lehtë. Nëse hyni dhe prekni ikonën e kërkimit, do të shfaqet historia më e fundit e kërkimit dhe rekomandimet e personalizuara të kërkimit. Nëse dëshironi të fshini ndonjë kërkim, thjesht duhet të rrëshqisni gishtin tuaj në të majtë në ekran. Nëse dëshironi të ndaleni ose pastroni historikun tuaj, shkoni te Settings.
• Nëse klikoni në vulat kohore që shfaqen në komente, videoja do të përparojë në momentin e duhur.

Aplikimi është përkthyer në gjuhë të panumërta, dhe ne gjejmë një peshë prej 105 MB, shumë nëse marrim parasysh se është një lojtar në internet dhe optimizim i dobët. Për sa i përket pajtueshmërisë, ne mund ta përdorim atë në çdo pajisje mbi iOS 8.0, përveç përfshirjes së një aplikacioni për Apple TV.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.