YouTube shton mbështetjen HDR në aplikacionin e tij iPhone 11

Telefonat inteligjentë të ndërmarrjes Cupertino zakonisht kanë shumë defekte, por ajo që nuk mëkatojnë është që përgjithësisht të kenë "defekte" në nivelin e konsumit multimedial. Kjo është mënyra se si Apple ka qenë plotësisht në përputhje me standardet e ndryshme të industrisë audiovizive të tilla si HDR, DolbyVision, DolbyAtmos ... etj për vite me rradhë. Këtë herë YouTube zakonisht është vonë kur bëhet fjalë për përfshirjen e lajmeve në aplikacionin e tij për iOS, mirëpo, në të vërtetë kjo ndodh me pothuajse të gjitha aplikacionet që Google zhvillon për Apple, ata janë një hap pas. Gjithsesi, YouTube është azhurnuar dhe më në fund ka përfshirë mbështetjen për teknologjinë High Dynamic Range (HDR) në videot e tij në YouTube për iPhone 11.

Galaxy S10 +
Artikulli i lidhur:
Një e metë e sigurisë ekspozon të gjithë Samsung me një sensor në ekran

Shërben si një sqarim që me iPhone 11 dua t'i referohem gjithashtu gamës së tërë të pajisjeve të lansuara disa muaj më parë: iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Edhe pse iPhone 11 nuk arrin rezolucionin Full HD në ekranin e tij, ai gjithashtu ka marrë këtë veçori. Gjërat ndryshojnë në iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max, ku do të mund të zgjedhim 1080p 60 FPS me HDR. Duhet të mbahet mend se mundësia e luajtjes së videos me funksionalitet HDR është e pranishme në iOS nga iPhone X i prezantuar në 2017.

Për të qenë në gjendje të zgjidhni luajtjen HDR si dhe të ndryshoni rezolucionin e videos ne thjesht duhet të zgjedhim një video, ta luajmë atë dhe në të njëjtën kohë të klikojmë në ikonën me tre pikat (...) që i gjejmë në këndin e sipërm të djathtë të luajtësit brenda aplikacionit YouTube. Nëse zgjedhim "Cilësi", do të jemi në gjendje të shohim listën e cilësive të ndryshme që na ofron video. Jo se janë regjistruar shumë HDR, por të paktën ato që janë përsëri do të jenë plotësisht në përputhje me aplikacionin YouTube.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.