Udhëzuesi përfundimtar për zbritjet e Kolegjit Apple

Apple nuk u jepet zbritjeve, në fakt ato janë inekzistente në dyqanet e saj zyrtare, përtej zbritjeve të vogla që mund t'i gjejmë në pika të përgjithshme si qendrat tregtare apo kompanitë e shitjes së elektronikës, ndaj shfrytëzoni sa më shumë mundësitë e pakta që Apple na ofron është shumë e rëndësishme.

Ne ju sjellim udhëzuesin përfundimtar që të mund të përfitoni nga zbritjet e studentëve të Apple dhe kështu të kurseni shumë para. Nuk do t'ju lëmë asnjë dyshim për këtë zbritje të lëngshme që Apple ju vë në dorë, a do ta humbisni?

Si mund të blej me një zbritje studentore?

Apple ka një katalog produktesh të aksesueshme për studentët e regjistruar ose pranuar në një universitet, si dhe prindërit që duan të bëjnë blerje për studentët e universitetit dhe sigurisht mësuesit dhe çdo personel tjetër në sektorin arsimor. Për të qenë në gjendje të hidhni një sy në dyqanin që Apple ka në dispozicion për sektorin arsimor, thjesht duhet të hyni në Apple Store për sektorin arsimor dhe aty do të mund të kontrolloni se çfarë lloj pajisjesh përfshin Apple në katalogun me zbritje.

Përveç kësaj, disa pika të tjera si K Tuin o Rosellimac Ofrojnë oferta të ndryshme për sektorin arsimor dhe studentët që duhet t'i studioni edhe ju sepse ndonjëherë kushtet janë më të mira se në vetë Apple Store.

Gjëja e parë që do t'ju duhet për të hyrë në zbritjen e sektorit të arsimit të Apple është regjistrohuni në UNIDAYS me kusht që të plotësoni kërkesat që kemi përmendur më lart, për ta bërë këtë thjesht hyni në faqen e tyre të verifikimit ose regjistrohuni në të.

Ju duhet të përdorni llogarinë e emailit të universitetit tuaj, atë që përdorni për t'u identifikuar në Kampusin Virtual ose pjesa tjetër e platformave, ose gjatë procesit të regjistrimit mund të ngarkoni kartën tuaj studentore ose kartën e kreditit të studentit në mënyrë që ata të verifikojnë llogarinë tuaj. Një herë në vit do t'ju duhet të rinovoni llogarinë tuaj UNiDAYS, por mos u shqetësoni, procesi është i shpejtë dhe verifikimi bëhet me email.

Kjo është gjithçka që ju nevojitet për t'u regjistruar në UNiDAYS dhe për të pasur akses në katalogun e panumërt të ofertave dhe zbritjeve për sektorin arsimor ose universitar që Apple ju vendos në pëllëmbë të dorës.

Sa është zbritja që bën Apple?

Si rregull i përgjithshëm, zbritja e studentëve në Apple Store në sektorin arsimor do të jetë midis 8% dhe 10% në varësi të llojit të produktit që dëshironi të blini. Është shumë e lehtë të kontrollosh ndryshimin e çmimeve, thjesht shkoni në ueb dhe kontrolloni atë MacBook Air fillon nga 1.016,94 euro për sektorin e arsimit dhe megjithatë çmimi total pa zbritje është 1.129 €, Kursimi mbi 100 € për një MacBook Air nuk është aspak i keq dhe ndryshimi do të jetë më i dukshëm sapo të marrim produkte me vlerë më të lartë.

Çfarë pajisje mund të blej?

Këtu mund të vijë zhgënjimi juaj i parë, si mund të ishte ndryshe, katalogu që ofron Apple për të përfituar nga zbritja e studentëve është krijuar pikërisht për t'ju ndihmuar në studimet tuaja të përditshme, prandaj janë të disponueshme vetëm ato produkte të dedikuara për produktivitetin, automatizimin e zyrës ose zhvillimin dhe kjo përjashton automatikisht iPhone, Apple Watch dhe AirPods.

Në këtë mënyrë, ne do të mund të blejmë produktet e mëposhtme në të gjitha variantet e tyre dhe edhe nëse dëshirojmë, mund t'i personalizojmë ose t'i rregullojmë karakteristikat e tyre:

 • MacBook Air
 • MacBook Pro
 • iMac
 • Mac Pro
 • Mac mini
 • Pro Shfaq XDR
 • iPad Pro
 • Air iPad
 • iPad
 • mini iPad

Në mënyrë të ngjashme, ju do të keni akses falas në Apple TV+ plotësisht falas nëse blini një abonim në Apple Music për studentë për 4,99 € në muaj, një tjetër ofertë fantastike që mund ta shijojnë vetëm përdoruesit e akredituar me UNIDAYS.

A ka oferta në pika të tjera shitjeje?

Në të vërtetë ofertat arsimore mund të gjeni edhe në pika të tjera shitjeje. Për shembull K-Tuin ofron 0% financim për blerjen e një Mac ose një iPad, e gjithë kjo përveç një zbritjeje që zakonisht është 10% mbi çmimin fundi i produktit. Për ta bërë këtë, ju duhet të provoni se jeni në përputhje me kushtet, si përmes faqes së internetit ashtu edhe përmes dyqanit fizik K-Tuin, duhet të paraqisni kartën tuaj të vlefshme studentore, regjistrimin aktual të kursit dhe vërtetimin tuaj të pagesës ose, në mungesë të të gjitha sa më sipër një vërtetim nga qendra arsimore që tregon se jeni student në kursin aktual.

Do por parte Rosellimac, një nga rishitësit më të rëndësishëm të Apple në Spanjë, ka zbritje të përhershme midis 3% dhe 5% në varësi të fushatave specifike për përdoruesit që kanë status studenti. Në rastin e Rosellimac-it do t'ju duhet ta akreditoni atë me ndonjë nga këto tre opsione: kartë studenti e vlefshme, regjistrim i vlefshëm i kursit ose certifikatë nga qendra ku studioni.

Kur është koha më e mirë për të blerë?

Epo këtu ne kemi një truk të rëndësishëm për t'ju thënë, dhe ai është se një herë në vit midis shtatorit dhe tetorit Apple zakonisht nis promovimin "Kthehu në shkollë" Së bashku me pjesën tjetër të ri-shitësve të kompanisë, këtu mund të shihni oferta autentike të çmendura që do t'ju lejojnë jo vetëm të kurseni në blerjen e një Mac ose një iPad, por edhe t'i kombinoni me risi të tjera që nuk duhet të humbisni.

Shumë nga këto oferta të fushatës shkollore do të përfshijnë disa AirPods me blerjen tuaj, kupona dhuratash, financim 0% dhe shërbime ekskluzive si kurse ose sigurim aksidentesh me pajisjet tuaja, ndaj është vërtet interesante që nëse nuk jeni me nxitim, të prisni fushatën e shkollës sepse mund të merrni disa AirPods për të shoqëruar iPadin tuaj të ri. ose Mac, një ofertë që me siguri nuk do të dëshironi ta humbisni.

Kjo është gjithçka që duhet të dini për zbritjen e studentëve të Apple, tani nuk keni asnjë justifikim për të mos kursyer në blerjet tuaja nga kompania Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.