Një skedar CAD i iPhone 14 Pro të ardhshëm është zbuluar

iPhone 14 CAD

Në shumë raste, këto lloje të rrjedhjeve përfundojnë të jenë të vërteta. Në këtë rast, përsëri, një medium i verifikuar i rrjedhjeve të mëparshme të ngjashme ka publikuar disa skedarë në formën e imazheve CAD i modelit të mëposhtëm iPhone 14 Pro. Ky model iPhone nuk do të dërgojë shumë estetikën e tij në krahasim me modelin aktual, kamerat do të ndjekin të njëjtën skemë dhe në pamje të parë gjithçka duket mjaft e ngjashme me iPhone 13 aktual.

Imazhet e rrjedhura nuk ndryshojnë nga modeli aktual, përveç në disa pika

iPhone 14 CAD

Ajo që mund të shihet është se këto modele të reja iPhone 14 Pro mund të shtohen ndryshime në anët me korniza më të rrumbullakëta dhe disi më të holla. Ky është një vlerësim i lajmeve dhe thashethemeve që dalin në rrjet, pasi nuk ka detaje të sakta për masat apo të ngjashme.

Nga ana tjetër, gjejmë ndryshime në pjesën e përparme dhe këto tregojnë se prerja aktuale do të zëvendësohet, duke u bërë një vrimë e vogël e rrumbullakët në pjesën qendrore për kamerën e përparme dhe një tjetër për sensorët e Face ID në formën e një pilule. Pjesa e pasme që tregohet qartë në këtë CAD duket si do të ruajë trashësinë e lenteve të kamerës si në modelet aktuale.

Thashethemet po shfaqen më këmbëngulëse tani dhe se ka shumë për të bërë për të parë ardhjen e modeleve të reja të iPhone 14. Në këtë rast, meqë MacRumors ata na treguan Imazhet CAD të zbuluara nga media 91mobiles, por rrjeti po flet gjatë për këto modele të reja iPhone.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.