Zbuloi teknologjinë e fshehur të adaptorit të ri Lightning në minijack 3.5 mm

përshtatës minijack rrufe

Eliminimi i portës minijack të iPhone 7 të ri nuk ka qenë rastësiIsshtë një mënyrë për të shkuar më tej ... Apple e kishte hequr qafe këtë port klasik për të marrë diçka që shumë e dëshironin: atë iPhone ishte i papërshkueshëm nga uji, dhe tani është. Një port minijack që ajo që kisha në iPhone të vjetër ishte një konvertues DAC që shndërroi audio dixhitale në audio analoge për të qenë në gjendje ta dëgjonte atë në kufje analoge.

Me iPhone 7 të ri Apple ka hequr qafe këtë portPo, ata e dinë që në botën e kufjeve minijack ka qenë një standard dhe nuk mund të eliminohet ashtu (dhe më shumë duke marrë parasysh çmimet e kufjeve profesionale). Zgjidhja: përfshijnë një kabllo konverteri, ose përshtatës Lightning në minijack së bashku me iPhone 7 të ri. Pas kërcimit ju tregojmë videon që na tregon gjithçka që fshihet nën lidhësin e Rrufesë së adaptorit të ri 3.5 mm mm në adaptorin e Rrufesë ...

Siç e keni parë, Truri i adaptorit Lightning në minijack është një konvertues DAC, një konvertues audio dixhital në audio analoge, dhe nuk mund të harrojmë se një lidhës minijack është një lidhës audio analog dhe për këtë arsye a DAC që interpreton audion dixhitale që del nga iPhone ynë. Në fund të fundit kemi të njëjtën gjë që kemi pasur më parë brenda iPhone por në këtë rast jashtë iPhone tonë. Diçka mjaft e nevojshme për të fituar hapësirë ​​brenda pajisjes iPhone dhe për të marrë atë ngushtësi kaq të kërkuar.

Po, tifozët audio do të thonë se nuk ka asgjë si audio analoge, por kini parasysh se Nëse përdorim kufjet Lightning dhe e lëmë adaptorin Lightning në minijack, do të kursejmë proceset e konvertimit dhe cilësia e audios do të jetë më e mirë, në fund audio e iPhone tonë është dixhital dhe kjo është gjëja e parë që duhet të marrim parasysh, kjo dhe cilësia e muzikës që po luajmë ... Pavarësisht nga kufjet e mira që kemi, nëse luajmë audio ultra të kompresuar, mund të dëgjojmë pak ...


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Eric dijo

  Megjithëse kufjet janë rrufe, ju nuk e ruani konvertimin në analog. Për të lëvizur kufjet, analoge është akoma e nevojshme.

  1.    Havier Perez dijo

   mirësi! dikush i kthjellët

 2.   Havier Perez dijo

  Gjithmonë duke mbrojtur të pambrojtur…. A nuk është më e lehtë të pranosh që Apple gjithnjë e më shumë mbyll derën e përdorimit të pajisjeve të tjera që nuk janë të tyre ose gjeneron një shpenzim shtesë për të qenë në gjendje të përdorim atë që kemi përdorur gjithmonë? Ky ndryshim më duket si marrëzi monumentale. Sa kufje "serioze" në treg janë në përputhje me këtë sistem? sepse atyre u është dashur t'i përmirësojnë shumë këto kufje të fundit për t'i marrë parasysh (të gjitha iphone tjetër 4,5,6 në kutitë e tyre) do të thuash, mirë, mund ta përdorësh adaptorin nëse nuk të pëlqen. Sigurisht, një kabllo tjetër e vogël për ta mbajtur ose mbajtur në xhep, një kabllo tjetër që me kalimin e kohës do të përkulet 1000 herë si kabllot e karikimit dhe do të përfundojë duke u thyer dhe do të duhet të kalojmë përsëri nëpër kutinë. Isshtë njësoj si laptopët pa usb. Kush mund të mendojë për ... estetikën? kush nuk përdor usb? Çfarë është shumë më e bukur një laptop me një pjesë të kabllit të varur për të lidhur një USB? dhe në lidhje me atë se cilësia do të jetë më e mirë ... nuk keni menduar se procesi është i njëjtë? në fund duhet të bëhet shndërrimi D / A dhe në këtë rast të njëjtën numër herë si me sistemin e vjetër. Cilësia do të varet nga konverteri që ata po përdorin tani dhe ai që kanë përdorur më parë. Për më tepër, në këtë sistem ndërhyn faktori pa tel që nuk ekzistonte më parë.

  Unë e ndjek këtë faqe interneti për një kohë të gjatë dhe më pëlqen, më pëlqen puna që bëni dhe ju përgëzoj, e dua mollën. Por shumë herë në artikujt tuaj ju dukeni si një faqe interneti reklamuese. Ju mund të jeni pak më të paanshëm dhe të lagni pak me një mendim që nuk mbron gjithmonë Apple.
  Unë jam një tifoz për një kohë të gjatë i Apple, kam disa iPhone, iPad, Imas. Por kjo nuk do të thotë që gjithmonë i justifikoj gabimet, ka. Kur diçka dështon, duhet ta thuash.

  Përshëndetje!