Zbuloni brendësinë e të gjitha modeleve të iPhone falë një infografike nga Bloomberg

ajo afrohet 27 Tetor, data kryesore për këdo që dëshiron të marrë një iPhone X të ri… Po, ju e dini se sa na pëlqente iPhone 8, një pajisje në të cilën ne rekomandojmë blerjen, por iPhone X do të jetë protagonist në ditët në vijim, është risi… Dhe është se sa më shumë që na pëlqen iPhone 8 Ne nuk mund të harrojmë të gjithë teknologjinë e re që modeli X fsheh brenda ...

Me lansimin e tij do të shohim gjithashtu lajme të pafundme se çfarë fshihet me të vërtetë brenda iPhone X të ri. Dëshironi të dini se çfarë kishte brenda të gjithë iPhone të lëshuar deri më tani?, ne ju sjellim një infografik interesant interaktiv të Bloomberg, në të mund të shihni të gjitha pjesët e iPhone të lëshuara deri më tani. Pas kërcimit ju japim të gjithëveDetajet e kësaj uebfaqeje të re infografike të djemve të Bloomberg ku mund të shihni se çfarë është (dhe ishte) brenda të gjitha modeleve të iPhone, dhe po, do të shihni gjithashtu çmimin real të disa prej pjesëve të këtyre ...

Për të hyrë në këtë infografik i ri interaktiv, ju thjesht duhet të hyni përmes lidhja tjetër. Brenda do të shihni të gjitha modelet e iPhone të lëshuara deri në iPhone XDuke klikuar në secilën prej tyre do të shohim detaje të rëndësishme të pajisjes dhe më interesanten: çmimin e prodhimit kundrejt çmimit me pakicë.

Një rinovim i plotë i dizajnit të xhamit

Ndërsa pret që të shihet pjesa e brendshme e iPhone X, iPhone 8 renditet i pari. Një iPhone 8 me një enterier të ngjashëm me modelet e mëparshme, dhe i lënë në hije nga lansimi i iPhone X. Ka një kushtonte 248 dollarë për t’u prodhuar dhe shitet për 699 dollarë (duke folur për modelin më të lirë). Ne gjithashtu shohim të gjitha lajmet në lidhje me karikimi pa tel dhe spiralja për ta bërë të mundur këtë (integruar pas xhamit të mbulesës së re).

Apple e shpik telefonin

Por nëse ka diçka interesante, kjo është krahasimi me modelet e vjetra. Apple lëshoi ​​iPhone në 2007. Një iPhone me çmim 230 $ prodhim kundrejt 499 $ çmimi i shitjes, dhe ishte një revolucion i plotë ... Si një kuriozitet ju mund të shihni se asambleja e brendshme e pajisjeve ishte shumë më "arkaike" në krahasim me atë që kemi në iPhone të fundit.

iPhone 4, iPhone që ndryshoi gjithçka

Përmendje të veçantë gjithashtu për iPhone 4, një iPhone që ndryshoi gjithçka nga këndvështrimi im pasi ishte ai që i bëri njerëzit të interesuar për iPhone. iPhone me mbulesa qelqiA ju kujton iPhone 8 ?; solli me vete risinë e FaceTime, videon e quajtur revolucion. Kishte një çmim për kompaninë e 188 dollarë dhe na kushtoi 599 Dollarë Një nga dizenjot më perfekte të kompanisë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.