Afati i blerjes AppleCare + i zgjatur

Apple zgjat afatin e blerjes AppleCare + për produktet e saj në SHBA për një vit pas blerjes së një produkti. Kjo do të thotë, tani përdoruesit që bëjnë blerjen e çdo produkti në të cilin mund të kontraktohet shërbimi i garancisë AppleCare + do të mund ta bëjnë këtë për një vit pas blerjes së tyre. Deri më sot, përdoruesit mund ta kontraktojnë këtë mbulim të zgjeruar 60 ditë pas blerjes. 

Asnjë lajm për Spanjën dhe vendet e tjera

Kjo masë duket se është zyrtarisht në Shtetet e Bashkuara, por për momentin nuk ka asnjë lajm në lidhje me të për vendin tonë ose të tjerët jashtë Shteteve të Bashkuara. Në fakt, Apple nuk e reklamon atë në internet, kështu që ne imagjinojmë se është një masë që do të zbatohet gradualisht në pjesën tjetër të botës.

Nuk ka asnjë mundësi punësimi pa shqyrtim paraprak të ekipit. Me fjalë të tjera, zgjatja e kësaj periudhe nuk do të thotë që protokollet për kontraktimin e saj do të ndryshojnë dhe është që tani nëse doni të kontraktoni këtë mbulim AppleCare + gjatë 60 ditëve pas blerjes së pajisjeve, ato do të kryejnë një kontroll paraprak. Në rastin e dëshirës për të kontraktuar AppleCare + gjatë kësaj periudhe kohore kompania do të kryejë të njëjtën procedurë rishikimi për pajisjet.

Çmimet për riparime dhe të tjerët mbeten të njëjtat me ato të njohura deri më tani, në këtë kuptim asgjë nuk ndryshon. Mos harroni se kjo sigurim shtesë nga Apple na ofron deri në dy vjet asistencë teknike dhe mbulim të pajisjeve të ekspertëve. Ai gjithashtu shton minimumi dy incidente për dëmtime aksidentale, secila prej tyre i nënshtrohet një tarifë shërbimi prej 29 € për dëmtimin e ekranit ose 99 € për dëmtime të tjera në iPhone, por secila pajisje ka normat e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.